Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Nīderlande nav atvērusi darba tirgu Latvijas pilsoņiem

Publicēts 2007-03-02 13:20:28

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrija vērš uzmanību, ka neatbilst patiesībai informācija, kas izskanējusi Latvijas plašsaziņas līdzekļos, ka ar 1. martu Nīderlande atver savu darba tirgu to Eiropas Savienības dalībvalstu, kas ES pievienojās 2004. gadā, pilsoņiem.

Pēc jaunās valdības apstiprināšanas Nīderlandē 22. februārī joprojām turpinās diskusija par attiecīga lēmuma pieņemšanu. Lēmumu šajā jautājumā Nīderlandes parlaments varētu pieņemt ne ātrāk kā šī gada vasaras sākumā.

Šobrīd gandrīz 40 tautsaimniecības sektoros Nīderlandē ir atvieglota darba atļauju saņemšanas kārtība astoņu Centrālās un Austrumeiropas, tai skaitā Latvijas pilsoņiem.

Brīva darbaspēka kustība ir viena no četrām Eiropas Savienības pamatbrīvībām, un jauno dalībvalstu pilsoņi, pievienojoties ES, pamatoti cerēja, ka viņiem būs tādas pašas tiesības kā veco dalībvalstu pilsoņiem. Ārlietu ministrija ir pārliecināta, ka visu četru Eiropas Savienības pamatbrīvību pilnvērtīga ieviešana ir būtisks priekšnoteikums kopējai ES ekonomiskajai izaugsmei.

Pašlaik darbaspēka kustības ierobežojumus ir atcēlušas Īrija, Lielbritānija, Zviedrija, kas darba tirgu atvēra jau 2004. gada 1. maijā līdz ar Eiropas Savienības paplašināšanos, kā arī Grieķija, Portugāle, Somija, Spānija un Itālija.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Darba tirgus;
Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv