Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

NKMVA eksperti piedalās Dziesmu un deju svētku Apaļā galda diskusijā Viļņā

Publicēts 2009-10-27 15:56:25

Samazināt palielināt tekstu

26.10.2009

Šī gada 22. un 23.oktobrī Viļņā notika Igaunijas, Latvijas un Lietuvas Dziesmu un Deju svētku ekspertu un organizētāju Apaļā galda diskusija, ko rīkoja Lietuvas Tautas kultūras centrs.

Diskusijas mērķis bija atskatīties uz visu triju Baltijas valstu pēdējiem Dziesmu un Deju svētkiem, izvērtēt māksliniecisko programmu sniegumu un organizatoriskos jautājumus.

Latvijas delegācijas sastāvā piedalījās NKMVA Dziesmu deju svētku nodaļas vadītājs Jānis Puriņš, aizvadītā gada Dziesmu un Deju svētku biroja vadītājs Romāns Vanags, NKMVA pūtēju orķestru eksperte Astrīda Ķēniņa, NKMVA amatierteātra mākslas eksperte Dace Vilne un Dziesmu un Deju svētku virsvadītājs Rolands Juraševskis.

Diskusiju atklāja Lietuvas kultūras ministrs Remigijs Vilkaitis (Remigijus Vilkaitis). Viņš aicināja ne tikai uzsvērt etnogrāfiskā kultūras mantojuma vērtības, bet meklēt jaunas, inovatīvas formas svētku rīkošanā.

Apaļā galda diskusiju vadīja Lietuvas Tautas kultūras centra direktors Sauļus Ļausa (Saulius Liausa). No Igaunijas diskusijā piedalījās Kultūras ministrijas padomnieks Eino Pedaniks (Eino Pedanik) un nozares eksperti.

Pirmajā dienā valstis prezentēja savu svētku norisi, bet pārējās valsts pārstāvji izteica vērtējums. Otrajā diskusiju dienā katra valsts sniedza atbildes uz iepriekšējā dienā uzdotajiem jautājumiem.

Latvijas delegācija informēja arī par šī gada nogalē gaidāmo vērienīgo projektu Tradicionālo prasmju skola 2009, kas līdz 28.novembrim norisināsies četras sestdienas vienlaicīgi visā Latvijā.

www.nkmva.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv