Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

No 1.oktobra mazumtirdzniecībā drīkst tirgot tikai 95.markas benzīnu un dīzeļdegvielu ar 5% biodegvielas piejaukumu

Publicēts 2009-10-03 00:06:43

Samazināt palielināt tekstu

01.10.2009

Ekonomikas ministrija atgādina, ka no šodienas, 1.oktobra, Latvijā 95.markas benzīns un dīzeļdegviela tiek tirgota ar 5% obligāto biodegvielas piejaukumu s. Svarīgi atzīmēt, ka obligātais 5% biodīzeļdegvielas piejaukums neattiecas uz arktiskos un bargos ziemas apstākļos izmantojamu 0., 1., 2., 3., 4. klases dīzeļdegvielu.

Vēlamies atgādināt autobraucējiem, ka degviela ar 5% biodegvielas piejaukumu ir piemērota jebkura tradicionālā auto dzinēja, ūdenstransporta motora, dārza tehnikas u.c. iekšdedzes mehānisma darbināšanai un tiem nav nepieciešams veikt īpašu pielāgošanu.

Līdz ar 5% obligātā biodegvielas piejaukuma ieviešanu 95.markas benzīnam un dīzeļdegvielai samazināsies importētās degvielas apjoms par biodegvielas apjomu, kas tiks saražots un pievienots Latvijā.

Kā jau iepriekš informējām, no šī gada 1.oktobra Latvijā bezsvina 95.markas benzīnu atļauts realizēt tikai ar pievienotu bioetanolu no 4,5 – 5% no kopējā benzīna tilpuma un dīzeļdegvielu tikai ar pievienotu biodīzeļdegvielu, kas iegūta no rapšu sēklu eļļas, 4,5-5% apjomā no kopējā galaprodukta daudzuma. Vienlaikus atgādinām, ka prasība par obligāto 5% biodīzeļdegvielas piejaukumu neattiecas uz arktiskos un bargos ziemas apstākļos izmantojamu 0., 1., 2., 3., 4. klases dīzeļdegvielu.

Ieviešot 5% obligāto biodegvielas piejaukumu Latvijā, tiks veicināta ne tikai atjaunojamo energoresursu izmantošana, samazināts CO2 izmešu daudzums atmosfērā, bet arī „sildīta” Latvijas ekonomika, veicinot biopiedevu ražošanu Latvijā un to piejaukšanu fosilajai degvielai akcizēto preču noliktavās Latvijas teritorijā. Kā jau iepriekš ziņots, uzņēmējiem tiek piešķirtas nodokļu atlaides par degvielu, kurai biokomponente tiek pievienota Latvijā.

Daudzās Eiropas valstīs jau tiek lietota degviela ar biodegvielas piejaukumu, kā piemēram, Lietuvā šāda degviela visās degvielas uzpildes stacijās tiek pārdota jau kopš 2007.gada 1.janvāra. Tāpat 5% biodegvielas piejaukums ir ieviests arī Vācijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Dānijā un citās Eiropas valstīs.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Biodegviela;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv