Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Reliģija

No 26. līdz 29. jūnijam Latvijā viesosies Pasaules Kristīgās meditācijas kopienas vadītājs benediktiešu mūks tēvs Lorenss Frīmens OSB

Publicēts 2009-06-19 15:17:35

Samazināt palielināt tekstu

18.06.2009

Laikā, kad pasaulē valda satraukums un nemiers, mums ir iespēja atklāt savā sirdī Dieva mieru.  To mieru, ko pasaule nevar dot.

Kristīgā meditācija ir sens kristīgas baznīcas lūgšanas veids, kas ļauj ieiet dziļākā Dieva klātbūtnes pieredzē. To atklāt un piedzīvot no 26. līdz 29. jūnijam savas vizītes laikā Latvijā aicinās Pasaules Kristīgās meditācijas kopienas vadītājs tēvs Lorenss Frīmens OSB. Vizītes laikā Lorensam Frīmenam plānoti vairāki pasākumi, kuros piedalīties laipni aicināts ikviens interesents. To laikā būs iespējams vairāk uzzināt par Kristīgo meditāciju, varēs uzdot jautājumus un kopā meditēt ar vienu no pasaules izciliem kristīgās kontemplācijas skolotājiem.

Pirmais pasākums „Ko mums kā kristiešiem dod kristīgā meditācija?” būs Lorensa Frīmena tikšanās ar jauniešiem piektdien, 26. jūnijā no plkst. 18:00 līdz 21:00. Tikšanās notiks Latvijas Evaņģēliski Luteriskās Baznīcas Jauniešu centrā, Reformātu baznīcā, Rīgā, Mārstaļu ielā 10. Aicināti visu konfesiju un draudžu jaunieši.

Sestdien 27. jūnijā no plkst. 18:00 līdz 21:00 Sv. Jēkaba katedrāles svētdienas skolā Rīgā, M.Pils ielā 2 notiks Lorensa Frīmena tikšanās ar Latvijas meditācijas grupu vadītājiem un padziļinātas meditācijas pieredzes praktizētājiem. Uz šo tikšanos īpaši aicināti visi, kas praktizē kristīgo meditāciju. Šī būs brīnišķīga iespēja tikties ar tēvu Lorensu šaurākā lokā un parunāt jautājumus, kas rodas meditācijas praksē.

Svētdien 28. jūnijā plkst. 9:00 Lorenss Frīmens svinēs Sv. Misi Jēkaba katedrālē un teiks sprediķi.

Savukārt no plkst. 13:00 – 19:00 visi interesenti tiek aicināti uz semināru „Kristīgā meditācija: atklājot aizmirsto”, kas notiks Jaunajā sv. Ģertrūdes baznīcā, Rīgā, Brīvības ielā 119. Dalība seminārā ir par ziedojumiem.

Vizītes noslēgumā, pirmdien 29. jūnijā plkst. 16:00 Lorenss Frīmens kopā ar dr. Juri Rubeni piedalīsies Kristīgās meditācijas skolotājā Džona Meina grāmatas „Vārds klusumā” atvēršanas svētkos, Zvaigznes ABC grāmatnīcā Rīgā, Valdemāra ielā 6. Šī ir pirmā Džona Meina, kas ir arī paša Lorensa Frīmena skolotājs, grāmata par kristīgās meditācijas pamatiem, kas iznāk latviešu valodā.

"Šī ir viena no krīzes iespējām!

Mēs esam noguruši no trokšņa, sašķeltības, neziņas un virspusējības, reizēm nerodam padomu, kā uzveikt pesimismu, šaubas un neticību ne sev, ne citiem. Kā sakārtot un piepildīt sevi, rast spēku ikdienas pienākumiem un atgūt ticību rītdienai?

Varbūt ir vērts ieskatīties Džona Meina grāmatā „Vārds klusumā”, kurā rādīts vienīgais ceļš ? aizraujošs un noslēpumains ? uz klusumu, mieru, viengabalainību un dziļumu. Šis ceļš ir sastapšanās ar Visaugstāko, un tas jāsāk staigāt pilnīgā klusumā bez skaļi vai klusi izteiktiem vārdiem.

Grāmatā, kuru iepazinusi un atzinusi pasaule, mūsdienīgi, skaidri, teoloģiski argumentēti, kā arī balstoties uz autora personisko pieredzi, izklāstīts svarīgākais par kontemplatīvo (jeb kluso) meditāciju ? gan teorētiskā, gan praktiskā aspektā.

Izcilais domātājs un mistiķis, benediktiešu mūks Džons Meins (1926?1982) ir viens no kristīgās meditācijas garīgajiem skolotājiem, uz kura mācību balstās arī mūsdienu latviešu teologa Jura Rubeņa darbs „Ievads kristīgajā meditācijā”, kas tikko izdots apgādā Zvaigzne ABC.

Nenoliedzami, Dž. Meins ir viens no mūsdienu kristietības lielajiem Skolotājiem, kura balsī ir vērts ieklausīties ne tikai meklētājiem, bet arī skeptiķiem.", tā par grāmatu saka mācītājs J. Rubenis.

Pasaules kristīgās meditācijas kopiena ir ēkumeniska organizācija ar Starptautisko centru Londonā. Tā radās un tika izveidota par elastīgu struktūru 1991. gadā. Tās mērķis ir izplatīt un attīstīt kristīgās meditācijas mācīšanu. Šobrīd pasaulē vairāk nekā četrdesmit valstīs regulāri tiekas aptuveni 1000 meditācijas grupas. Pasaules kristīgās meditācijas kopiena organizē rekolekcijas, meditācijas skolotāju apmācības skolas, seminārus, lekcijas un starpkonfesiju dialogus. Kopienas mājas lapās www.wccm.org www.jesus.lv ir sniegta informācija par pašreizējām programmām, saites ar valstu koordinatoriem un vietējām grupām.

Latvijā šobrīd ir trīs kristīgās meditācijas grupas – Lutera draudzē Torņkalnā, Rīgas Sv. Jēkaba katedrālē un Vissvētākā Sakramenta baznīcā, Bauskā. Lai iegūtu plašāku informāciju par Pasaules Kristīgās meditācijas kopienas vadītāja tēva Lorensa Frīmena OSB vizīti Latvijā, iespējamo tikšanos ar viņu un Kristīgās meditācijas attīstību Latvijā lūdzam kontaktēties ar Latvijas Kristīgās meditācijas kopienas vadītāju Georgu Indulēnu tālr. +371 29408444, e-pasts: [email protected]

www.jesus.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv