Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

No šodienas darbu sāk interneta portāls www.3darbi.lv

Publicēts 2009-11-09 20:02:18

Samazināt palielināt tekstu

06.11.2009

No šodienas darbu sāk interneta portāls www.3darbi.lv. Interneta portālā var atrast informāciju par domubiedru grupas „3 darbi Latvijai” rīkotajām aktivitātēm 18. novembra svinēšanā.

Sadaļā Pasaki 3 labas lietas ikviens aicināts ierakstīt trīs labus vārdus Latvijai kā dāvanu valsts svētkos. Tāpat jānorāda vārds, reģions un vecums. Datorprogramma šo informāciju automātiski pārveidos Lielvārdes jostas zīmēs, kuras, liekot kopā, 18. novembrī veidos unikālu labo vārdu apkopojuma jostu.

Dr. Vaira Vīķe-Freiberga, Latvijas 6. prezidente par projektu „Virtuālā Latvijas josta”: Katram cilvēkam ir sava vērtība, katram savs iekšējais skaistums un no dzimtas dzimtā nodotā informācija. Cilvēks dzīvo zīmju pasaulē, ik dienas gan lasot citu atstātās zīmes, gan veidojot zīmes pats. Zīmju valoda latviešiem ir audusi savus rakstus cauri gadu simtiem un pat tūkstošiem. Latviešu etnogrāfiskie raksti ir laika zīmes, kultūras zīmes, zemes zīmes, svētuma zīmes. Katrs ar savu identitāti esam krustu krustiem Lielvārdes rakstos kopā saausti – tik ļoti katrs par sevi un tik nesaraujami cits ar citu. Katram cilvēkam ir dzīves laikā savs ceļš ejams un savi uzdevumi veicami. Katrai paaudzei un katrai tautai ir savs raksts pasaulei atstājams. Šī gadsimta sākuma uzdevums ir mūsu senču kultūrvēstures vērtības ierakstīt virtuālā realitātē, atstājot elektroniskā atmiņā mūsu tautas un tās cilvēku zīmes.

Gadījumā, ja nav pieejams internets, visi aicināti doties uz savu tuvāko bibliotēku, kur bibliotekāri labprāt palīdzēs Tev atrast informāciju interneta vietnē www.3darbi.lv  par 18. novembra aktivitātēm un vienlaikus izveidot arī savu Lielvārdes zīmi no Taviem veltītajiem labajiem vārdiem Latvijai dzimšanas dienā.

Jau ziņots, ka 18. novembrī, Latvijas dzimšanas dienā domubiedru grupa „3 darbi Latvijai” aicina domāt labas domas par savu zemi, tautu un valsti un dāvāt trīs darbus Latvijai. Sabiedrība ir aicināta atjaunojot Latvijas laika tradīcijas, savu mājokļu logos iedegsim svecītes. Plkst. 21.00 pēc Rīgas laika visi kopā uz zemeslodes vienlaikus dziedāt Latvijas himnu, ar Baumaņu Kārļa lūgsnu apliecinot, ka Dzimtene ir tikai viena.


Domu grupai „3 darbi Latvijai” ir pievienojušies - Mārtiņš Martinsons, Andris Čeksters, Inese Vanaga, Normunds Baķis, Valdis Točs, Andris Dieviņš, Žaneta Jaunzeme-Grende, Ants Grende, Kristīna Pelša, Armands Strazds, Modris Tenisons, Pēteris Apinis, Ināra Kehre, Evija Vaščenko, Valda Auziņa, Bruno Cīrulis, Niks Volmārs, Kristīne Atraste, Rolands Valgums, Antra Purviņa, Aija Melle
Atbalsta: Apollo, Dienas mediji, Draugiem.lv, Latvijas Televīzija, Latvijas Radio, Tvnet, 1188, Latvijas Neatkarīgā televīzija, Sabiedrisko attiecību aģentūra PR Stils, Case Media Elements, Trešais tēva dēls, Baltijas Pirmais kanāls

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv