Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

No vārdiem pie darbiem – videi uzlabošanas kritēriju iemiesošana dzīvē

Publicēts 2009-06-29 17:13:32

Samazināt palielināt tekstu

Projekta „Vienoti Zaļākai Rītdienai” ietvaros sācies būtiskākais posms – vidi saudzējošu darbību ieviešana ikviena Latvijas iedzīvotāja ikdienas dzīvē un ieradumos. Projekta eksperti aicina iedzīvotājus nebūt pasīviem un parūpēties par zāļāku rītdienu!

Ar saukli „No vārdiem pie darbiem” projekta iniciatori aicina izvērtēt savu ietekmi uz apkārtējo vidi un ieviest uzlabojumus savā darbībā!

Analizējot iedzīvotāju balsojuma rezultātus un svarīgākos vides uzlabošanas kritērijus, projekta „Vienoti Zaļākai Rītdienai” eksperti ir izstrādājuši anketas, kas katram interesentam ļauj izvērtēt savas ikdienas gaitas un noskaidrot savu ietekmi uz vidi. Katram kritērijam ir izstrādāta atsevišķa anketa, kuru iespējams aizpildīt mājaslapā www.zalakairitdienai.lv.

Eksperti izstrādājuši arī vienkāršus, ikdienā īstenojamus ieteikumus, kā uzlabot savu ietekmi uz vidi. Latvijas iedzīvotāji ir aicināti brīvprātīgi apņemties un iemiesot šos uzlabojumus savā ikdienā. Vides eksperti ir izveidojuši ieteikumus ne tikai iedzīvotāju balsojumā par pieciem svarīgākajiem nosauktajiem vides uzlabošanas kritērijiem:
- atkritumu šķirošanu;
- videi draudzīgas sadzīves ķīmijas lietošanu;
- atkritumu daudzuma samazināšanu;
- racionālu elektroenerģijas izmantošanu;
- siltumenerģijas patēriņa samazināšanu,
bet arī pārējiem kritērijiem, kuri pēc ekspertu atzinuma, ir ne mazāk svarīgi:
- ūdens taupīšanu;
- papīra efektīvu izmantošanu;
- degvielas patēriņa samazināšanu;
- automašīnu radīto izmešu daudzuma samazināšanu;
- videi draudzīgas pārtikas lietošanu.
Ar visiem ieteikumiem var iepazīties projekta „Vienoti Zaļākai Rītdienai” mājas lapā www.zalakairitdienai.lv

Ilgtermiņa iniciatīva „Vienoti Zaļākai Rītdienai” uzsākta, ievesmojoties no Jēlas Universitātes izstrādātā un starptautiski atzītā EPI indeksa („Environmental Performance Index”) rezultātiem. 2008. gadā Latvija ierindota 8. vietā starp pasaules zaļākajām valstīm, no 7. vietas atpaliekot tikai par procenta desmitdaļu! Kopīgiem spēkiem Latvijas iedzīvotāji jau šī gada laikā spēj sniegt nozīmīgu ieguldījumu vides kvalitātes uzlabošanā, lai nākamā gada reitingā Latvija ieņemtu jau 7. vietu. Aicinām katru Latvijas iedzīvotāju līdzdarboties, lai mēs kopīgi sasniegtu 1. vietu un varētu Latviju pamatoti saukt par zaļāko valsti pasaulē!

Projekts „Vienoti Zaļākai Rītdienai” uzsākts pēc AS „Latvenergo” iniciatīvas; par projekta atbalstītājiem jau kļuvuši „Arēna Rīga”, „Bizbizmare.lv”, „Dabas taka”, „draugiem.lv”, „Gorod.lv”, „Kultūras informācijas sistēmas” - „Trešais tēva dēls”, „Latvijas Radio 1”, „Liesma”, „NovoNews.lv”, „Pilseta24.lv”, „Reitingi.lv”, „TVNet”, „Vides Vēstis”, „Ziemellatvija.lv”. Pievienoties atbalstītāju lokam ir aicināts jebkurš cilvēks vai uzņēmums, kuram rūp zaļāka Latvija!

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Vienoti Zaļākai Rītdienai;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv