Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Nodomu vēstule Starptautiskajam Valūtas Fondam jāparaksta jau rīt

Publicēts 2009-07-26 15:28:11

Samazināt palielināt tekstu

Saskaņā ar vienošanos, kas 25.jūlijā tika panākta Ministru prezidenta Valda Dombrovska un finanšu ministra Einara Repšes sarunās ar Starptautisko valūtas Fondu (SVF), šodien 26.jūlijā sasauktajā koalīcijas partneru sadarbības padomes sēdē tika izskatīta Nodomu vēstules (Letter of intent) projekta gala versija, kuras parakstīšana plānota rīt koalīcijas sēdē. Ministru prezidents pēc šīsdienas sēdes atzinīgi novērtēja koalīcijas partneru konstruktīvo pieeju diskusijai un izpratni par turpmākas sadarbības ar SVF nozīmi. „Esmu gandarīts par to, ka koalīcijas partijas šo Latvijai ļoti nozīmīgo jautājumu izvērtēja no visaugstākās politiskās atbildības pozīcijām raugoties. Ceru, ka arī partiju valdes pieņems pozitīvu lēmumu par Nodomu vēstules parakstīšanu un deleģēs partiju vadītājus to darīt jau rīt,” pēc koalīcijas atzina V.Dombrovskis.

Ministru prezidents koalīcijas partneriem uzsvēra, ka Nodomu vēstules kontekstā valdībai nav steidzamā kārtībā jāuzrāda konkrēti pasākumi, kas tiks veikti  lai samazinātu budžeta deficītu par 500 miljoniem latu 2010.gadā. Nākamā gada budžeta projekta izstrāde notiks saskaņā ar iepriekš plānoto grafiku sadarbībā ar sociālajiem partneriem. Turklāt, lai nodrošinātu pilnīgu politisku atbalstu ikvienam konceptuālam lēmumam, kas būs jāpieņem 2010.gada budžeta izstrādes gaitā, pēc V.Dombrovska iniciatīvas tiks veidota politiska līmeņa darba grupa, kura sanāks uz regulārām sēdēm visā budžeta projekta tapšanas laikā. Koalīcijas partneri šādu ideju novērtēja pozitīvi un atzina par vienu no būtiskākajiem nosacījumiem, kas nodrošinās visaugstāko politiskās atbildības pakāpi, revidējot valsts budžeta tēriņus un funkcijas, ko valsts šobrīd finansē.

Vienlaikus Ministru prezidents uzsvēra, ka ar SVF ir panākta vienota pozīcija par to, ka pensijas netiks samazinātas, kā arī par to, ka veselības aizsardzība un izglītība ir tās nozares, kurās turpmāki samazinājumi nav pamatojami. V.Dombrovskis atklāja, ka vēstules projektā ietverti nozīmīgi sociālās drošības pasākumi, kā arī nosacījums, ka PVN paaugstināšana pieļaujama tikai tad, ja netiks rasti citi fiskālās konsolidācijas risinājumi. Valdības vadītājs un finanšu ministrs koalīcijas sēdē pauda apņēmību šādus risinājumus atrast.

V.Dombrovskis atzina, ka pamtlīnijās Nodomu vēstules saturs ir ļoti tuvs Saprašanās memorandam ar Eiropas Komisiju. Saskaņā ar vēstulē ietverto nosacījumu, tās satura publiskošana ir SVF pienākums.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv