Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Tieslietas

Nodrošinās vienotu civilstāvokļa aktu dokumentu apriti administratīvi teritoriālās reformas

Publicēts 2008-05-15 12:54:24

Samazināt palielināt tekstu

Šodien Valsts sekretāru sanāksmē izsludināja projektu grozījumiem noteikumos par civilstāvokļa aktu reģistrācijas kārtību, civilstāvokļa aktu reģistru paraugiem, reģistru glabāšanas kārtību un termiņiem, kā arī to dokumentu paraugiem, kurus izsniedz, pamatojoties uz reģistru ierakstiem. Tos izstrādājuši Tieslietu ministrijas speciālisti.

Kā teikts Tieslietu ministrijas sagatavotajā paskaidrojuma rakstā, grozījumi izstrādāti, lai nodrošinātu vienotu civilstāvokļa aktu reģistrācijas dokumentu aprites un glabāšanas kārtību visās vietējo pašvaldību dzimtsarakstu nodaļās administratīvi teritoriālās reformas laikā un pēc reformas pabeigšanas.

Noteikumi paredz, ka laulību reģistrē dzimtsarakstu nodaļā vai citā laulības noslēgšanai piemērotā telpā, kuras atrašanās vieta ir attiecīgās pilsētas, novada vai pagasta pašvaldības administratīvās teritorijas robežās. Pēc noteikumu stāšanās spēkā būs noteikts, ka laulību reģistrēs vietējā pašvaldībā.

Tiks arī noteikts, ka dzimtsarakstu nodaļā, kura darbojas novada administratīvajā teritorijā, bet neatrodas novada administratīvajā centrā, sastādīto reģistru pirmos eksemplārus pēc gada beigām nodos dzimtsarakstu nodaļai, kas atrodas novada administratīvajā centrā.

Noteikumu projekts nodots saskaņošanai Finanšu, Bērnu un ģimenes lietu, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu, kā arī Veselības ministrijām.

www.tm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv