Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Noras Ikstenas “Leģenda par Ziemassvētku rozi”

Publicēts 2009-10-31 21:31:40

Samazināt palielināt tekstu

29.10.2009

“Jaunais Zvaigžņu Teātris” Ziemassvētku gaidīšanas laikā piedāvās skatītājiem oriģināldramaturģijas  jauniestudējumu Noras Ikstenas muzikālu pasaku visai ģimenei “Leģenda par Ziemassvētku rozi” ar tradicionālām baznīcas un jaunām Ziemassvētku dziesmām (Rīgā, VEF kultūras pilī 9.,15.,16.,29.decembrī un Liepājā 13.decembrī).

Oriģinālmūzikas autore - Laila Ilze Purmaliete, režisors – Kārlis Auškāps, lomās: vokālā grupa “Dzeguzīte”, Zane Daudziņa, Andrejs Možeiko, Alberts Jansons (“Dzeguzīte”, “Les Miserable” – Gavroša), Adrija Korsakaite (“Les Miserable” - Kozete), Oskars Zaļkalniņš (“Les Miserable”, “Robins Huds”), Ainārs Bumbieris (“Robins Huds”), Emīls Mangulis (Les Miserable - Gavroša), Deniss Tumakovs.

Izrāde “Leģenda par Ziemassvētku rozi” ir muzikāla pasaka, ko pēc “Jauno Zvaigžņu Teātra” pasūtījuma ir sarakstījusi Nora Ikstena. Lugas pamatā ir izmantotas Eiropā populāras leģendas par Ziemassvētku rozi no 16.gadsimta. Ziemassvētku roze jeb Kristus roze spēj uzplaukt visbargākajā ziemas salā, nesot laimi un svētību, un brīnuma pamatā ir sapratne par mīlestību, ko mums dāvājis Jēzus Kristus.

“Jauno Zvaigžņu Teātra” vadītāja Laila Ilze Purmaliete ir pārliecināta, ka tieši krīzes laikā garīgās tēmas var atrast visdzirdīgākās ausis, un garīgās vērtības tieši šajā brīdī cilvēkiem ir vairāk nepieciešamas par maizi. 

Izrādē stāstīts par divu bērnu, Miķeļa un Māras, piedzīvojumiem Ziemassvētku laikā, kad viņu ģimenei klājas grūti. Bērni dodas meklēt Ziemassvētku rozi, par ko ir dzirdējuši pasakā. Lugā darbojas divi pretstatu tēli – Labais Eņģelis un Saltkurpe, kuru cīņa virza lugas sižetu.  Saltkurpe cenšas bērnus novirzīt no īstā ceļa  ar dažādiem kārdinājumiem, solot slavu, naudu un varu. Izrādē slava, vara un nauda  parādās, kā  trīs viltus rozes, un bērniem nav viegli saprast, ka tās tomēr nav visu sapņu piepildījums. Bet, pateicoties Labajam Eņģelim, kurš spēj uzrunāt bērnu sirdsapziņu, Miķelis un Māra atrod īsto rozi, un viņu ģimene piedzīvo Ziemassvētkus.

Izrādē vīzijās parādās Bētlemes ainas un skan populāras baznīcas dziesmas, kas ļauj ikvienam sirdī sajust Ziemassvētku lielo brīnumu un apjaust Ziemassvētku būtību.

Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs. Pasūtījumi skolēnu grupām pa tālruni 67331367 (pavadošajiem skolotājiem bez maksas).
Informāciju sagatavoja “Jaunā zvaigžņu Teātra” pārstāve Sigita Paula Cepleviča.

www.jaunaszvaigznes.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jaunās Zvaigznes; Jaunais Zvaigžņu Teātris;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv