Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Normans Penke pārrunā ar Krievijas vēstnieku Latvijas – Krievijas attiecības

Publicēts 2007-06-06 18:56:17

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Normans Penke šodien, 6. jūnijā, pieņēma Krievijas vēstnieku Latvijā Viktoru Kaļužniju, lai apspriestu Latvijas – Krievijas sadarbību.

Abi diplomāti pozitīvi novērtēja divpusējo attiecību attīstību. Latvijas Ārlietu ministrijas pārstāvis atgādināja, ka Latvija ir izpildījusi visas procedūras, lai 27.martā parakstītais robežlīgums varētu stāties spēkā. Viktors Kaļužnijs apstiprināja, ka Krievija nekavēsies ar līguma ratifikāciju.

Normans Penke sarunā ar Krievijas diplomātu uzsvēra, ka Latvijas puse vēlas skaidrību attiecībā uz Latvijas prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas vizītes iespējām Maskavā. Šajā kontekstā valsts sekretārs atzinīgi novērtēja Latvijas un Krievijas ārlietu ministru plānoto tikšanos Baltijas jūras valstu padomes sanāksmes laikā Malmē, Zviedrijā 13. jūnijā un aicināja izmantot šo tikšanos, lai sniegtu konkrētu atbildi. Krievijas vēstnieks pauda viedokli, ka prezidentes vizītes jautājums jāskata sasaistē ar robežlīguma ratifikācijas procedūras pabeigšanas termiņiem Krievijā.

Valsts sekretārs norādīja, ka tālāku virzību Krievijas pusē gaida arī citi nozīmīgi līgumprojekti, piemēram, par izvairīšanos no nodokļu dubultās aplikšanas, investīciju aizsardzību un sadarbību sociālās nodrošināšanas jomā, kas cita starpā regulēs pensiju pārskaitījumus. Šeit svarīga loma ir starpvaldību komisijas darba uzsākšanai. Krievijas vēstnieks apliecināja Krievijas gatavību jūlijā sasaukt komisijas un tās darba grupu sēdes.

Sarunas dalībnieki pievērsās arī Latvijas – Krievijas robežas šķērsošanas jautājumiem. Normans Penke un Viktors Kaļužnijs bija vienisprātis par nepieciešamību attīstīt abu valstu muitas un robežsardzes dienestu sadarbību un veicināt tiešus kontaktus, lai efektīvi risinātu pastāvošās problēmas.

Diplomāti pārrunāja arī starptautiskās aktualitātes. Valsts sekretārs atzīmēja, ka Latvijā nav palikuši nepamanīti Krievijas prezidenta izteikumi pirms G-8 valstu kluba vadītāju sanāksmes Heiligendammā, Vācijā saistībā ar ASV pretraķešu aizsardzības sistēmas izveidi. Normans Penke pauda pārliecību, ka konfrontācijas gars neveicina savstarpējo izpratni starp Krieviju un Rietumvalstīm, un ir jāmeklē kopēji saskarsmes punkti un dialogs.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Vaira Vīķe-Freiberga; Ārlietu ministrija; Normans Penke; Viktors Kaļužnijs;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv