Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Likumi, rīkojumi, noteikumi, tiesību akti

Nosaka konkrētu praktisko iemaņu pārbaudes programmu jaunajiem medniekiem

Publicēts 2009-11-26 21:02:48

Samazināt palielināt tekstu

24.11.2009

Valdība šodien apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos „Noteikumi par mednieku un medību vadītāju apmācības kārtību, zināšanu un praktisko iemaņu pārbaudes programmu, kā arī mednieka apliecības un medību vadītāja apliecības izsniegšanas kārtību”.

Noteikumos tiek precizēta mednieku teorētisko zināšanu un praktisko šaušanas iemaņu pārbaudes programma. Līdz šim noteikumos nebija noteikts, kurās konkrētās šaušanas disciplīnās ir vajadzīga mednieku praktisko iemaņu pārbaude, tādēļ tiek noteikta praktisko iemaņu pārbaudes programma, paredzot, ka jaunie mednieki ar gludstobra ieroci varēs eksāmenu kārtot, šaujot pa lidojošiem mērķiem vai pa stāvošu un „skrejošu” mežacūkas mērķi 35 metru distancē. Medniekiem, kuri vēlas iegādāties garstobra-vītņstobra medību šaujamieroci, būs jākārto eksāmens, šaujot pa stāvošu un „skrejošu” aļņa mērķi 100 metru distancē.

Tāpat tiek precizēta mednieka teorētisko zināšanu pārbaudes programma attiecībā uz medījamo dzīvnieku anatomiju, fizioloģiju, uzvedību un slimībām, kā arī medījuma apstrādi un higiēnas prasībām.

Paredzēts arī atvieglot esošo administratīvo slogu, svītrojot no noteikumiem normu, kas paredz nepieciešamību Valsts meža dienestā iesniegt virkni dokumentu kopiju, lai saņemtu mednieka apliecību.

Noteikumi stāsies spēkā pēc tā apstiprināšanas valdībā un publicēšanas laikrakstā „Latvijas Vēstnesis”.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv