Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Vide un mājdzīvnieki

Noslēdzas pieteikšanās Zilā Karoga balvai 2007.gada peldsezonai

Publicēts 2007-03-06 10:01:13

Samazināt palielināt tekstu

Zilā karoga balvai pludmalēm pieteiktas ir Ventspils pilsētas pludmale, Liepājas pilsētas pludmale, Jūrmalas pilsētas Majoru, Bulduru un Jaunķemeru pludmales, Engures pagasta kempinga "Abragciems" pludmale, Daugavpils pilsētas Lielā stropa ezera peldvieta un peldvieta "Stropu vilnis", Rīgas pilsētas Vecāķu un Vakarbuļļu peldvietas.

Zilā Karoga Nacionālās žūrijas sēde notiks 12. martā - tajā tiks lemts par Latvijas pieteikumu izvirzīšanu starptautiskajai žūrijai. Starptautiskā Zilā Karoga žūrijas sēde notiks 27.aprīlī, Kopenhāgenā, Dānijā.

Zilā Karoga programma ir viena no piecām globālā Vides izglītības fonda (FEE) programmām. Tā tiek realizēta jau vairāk kā divdesmit gadus un šajā laikā ir kļuvusi par pasaulē populārāko tūrisma ekosertifikācijas modeli, kas tiek plaši atpazīts gan tūristu, gan pašvaldību un vides institūciju starpā. Zilā Karoga kampaņa balstās uz 29 izvirzītiem stingriem kritērijiem ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, labiekārtojuma un servisa jomās, kuri jāizpilda, lai varētu pretendēt uz ekosertifikāta iegūšanu. Kritēriju ieviešana nodrošina pilnvērtīgu metodoloģiju peldvietu apsaimniekošanai, ņemot vērā visus vides aizsardzības argumentus apsaimniekošanā, pievēršot lielu uzmanību vides kvalitātes uzturēšanai un bioloģiskās daudzveidības aizsargāšanai .Tāda veidā iesaistot pašvaldības plašākās vides informācijas un izglītības iniciatīvās.

Zilā Karoga programmu Latvijā realizē FEE nacionālais pārstāvis "Vides izglītības fonds" sadarbībā ar Vides ministriju un Latvijas Vides aizsardzības fondu.

www.videsfonds.lv

www.vidm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Zilais Karogs;
Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv