Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

Noslēgts līgums ar Dānijas Karalisti par iespējām uzglabāt naftas rezerves

Publicēts 2009-10-03 00:10:56

Samazināt palielināt tekstu

01.10.2009

Šodien, 1.oktobrī, ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) un Dānijas Karalistes ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Ufe Volfhekels (Uffe Wolffhechel) parakstīja Latvijas Republikas valdības un Dānijas Karalistes valdības līgumu par savstarpēju jēlnaftas un naftas produktu rezervju uzglabāšanu.

Minētā līguma parakstīšana nodrošinās Latvijas valstij un uzņēmumiem iespēju uzglabāt jēlnaftas un naftas produktu rezerves Dānijā, kas palielina konkurenci naftas produktu uzglabāšanas pakalpojumu sniedzēju vidū un līdz ar to – ekonomisko izdevīgumu Latvijas valstij un uzņēmumiem.

Pirms līguma parakstīšanas ekonomikas ministrs un vēstnieks pārrunāja jautājumus par abu valstu eksporta veicināšanas pieredzi. Tikšanās laikā tika apspriesta arī Dānijas vēstniecības un Ekonomikas ministrijas iecere organizēt nākamā gada sākumā konferenci par energoefektivitātes jautājumiem.

Kā iepriekš informējām, valdība 2009.gada 7.jūlija sēdē apstiprināja Ministru kabineta noteikumus Nr.758 „Par Latvijas Republikas valdības un Dānijas Karalistes valdības līgumu par savstarpēju jēlnaftas un naftas produktu rezervju uzglabāšanu”.

Normatīvais akts tika izstrādāts saskaņā ar 2006.gada 24.jūlija Padomes Direktīvas 2006/67/EK, ar ko dalībvalstīm uzliek par pienākumu uzturēt jēlnaftas un naftas produktu obligātās rezerves. Minētā direktīva paredz iespēju dalībvalstīm  uzglabāt obligātās naftas produktu rezerves citā Eiropas Savienības dalībvalstī.

Latvijai šāds līgums jau ir noslēgts ar Lietuvu un Igauniju. Līdzīgus līgumus vēl paredzēts noslēgt ar Zviedriju, Nīderlandi un Somiju.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv