Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Noslēgumam tuvojas ūdens testēšanas laboratorijas pārbūve Valmierā

Publicēts 2007-05-11 17:22:41

Samazināt palielināt tekstu

Eiropas Savienības (ES) Kohēzijas fonda līdzfinansētā projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumupju baseinos" aktivitātes "Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu rekonstrukcija un būvniecība" ietvaros noslēgumam tuvojas dzeramā ūdens un notekūdeņu testēšanas laboratorijas rekonstrukcija, ko veic uzņēmums "PER AARSLEFF".

SIA "Valmieras Ūdens" valdes priekšsēdētājs Ivars Ķiksis pastāstīja, ka laboratorijas atjaunošana noritējusi raiti, un jau tuvākajās dienās tiks piegādātas arī jaunas iekārtas laboratorijas vajadzībām. Aktīvi darbi norisinās norit arī pašu notekūdens attīrīšanas iekārtu teritorijā, kur turpinās būvlaukuma sagatavošana rekonstrukcijas un būvniecības darbu sekmīgai norisei. Tiek demontēti vairāki iekārtu elementi un turpinās citu attīrīšanas procesu optimizēšana, lai nodrošinātu kvalitatīvu notekūdeņu attīrīšanu rekonstrukcijas- būvniecības laikā. Atgādinām, ka notekūdeņu attīrīšanas iekārtu rekonstrukcijas un būvniecības procesā tiks risināti jautājumi par notekūdeņu savākšanu, attīrīšanu, notekūdeņu izvadīšanu Gaujā, kā arī par tehnoloģijas automatizāciju un blakusproduktu (nogulšņu, smilšu un dūņu) apstrādi. Rekonstrukcijas un būvniecības darbu zona būs jau esošā attīrīšanas iekārtu atrašanās vieta.

Tā kā LR Vides ministrija izsludinājusi jaunu konkursu ES Kohēzijas fonda projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumupju baseinos" aktivitātei par dzeramā ūdens sagatavošanas iekārtu izbūvi Valmierā, šajās dienās SIA "Valmieras Ūdens" ar esošo situāciju iepazīstina potenciālos pieteikuma iesniedzējus. Atgādinām, ka 25.01.2007.
iepriekš noslēgtais līgums par dzeramā ūdens attīrīšanas staciju izbūvi 14 Austrumlatvijas upju baseina pilsētās, to vidū arī Valmierā, ar "Degremont SA - Merko Ehitus“ izbeigts. Pieteikumus jaunajā konkursā var iesniegt līdz 01.06.2007..

"Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos" ir apjomīgākais projekts, kāds īstenots Valmieras pilsētā. Tas ietver septiņus līgumus par atsevišķu aktivitāšu realizāciju, no tiem realizēts - aprīkojuma piegādes līgums, bet darbībā divi pakalpojumu līgumi ir divi būvniecības līgumi. Kopējā projekta summa ir EUR 15 862 000,-, t.sk. 15 % Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumupju baseinos" ietvaros SIA "Valmieras Ūdens" jau saņēmis aprīkojumu neuzskaitītā ūdens samazināšanas programmai- noplūžu meklēšanas stetoskopu, digitālos mērriteni, elektroakustisko noplūžu meklētāju, portatīvo ultraskaņas plūsmas mērītāju u.c. ierīces. Pilsētā norisinās arī ūdensvada un kanalizācijas tīklu paplašināšana un rekonstrukcija. Tiks atjaunoti un izbūvēti ūdensvada tīkli – 14,3 km un kanalizācijas tīkli – 12,7 km garumā.

85% no projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Austrumlatvijas upju baseinos" attiecināmām izmaksām finansē Eiropas Savienība.

"Šis projekts palīdz mazināt ekonomiskās un sociālās atšķirības eiropas savienības pilsoņu vidū".


Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Valmiera; Valmieras ūdens;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv