Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Veselība un skaistumkopšana

Noteiks stingrākus smēķēšanas ierobežojumus

Publicēts 2007-05-22 16:24:26

Samazināt palielināt tekstu

Ministru kabinets pieņēmis grozījumus likumā "Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu", kas paredz stingrākus ierobežojumus un aizliegumus smēķēšanai publiskās vietās, kas pasargās nesmēķējošo sabiedrības daļu no kaitīgo tabakas dūmu ietekmes.

Plānots, ka no 2008.gada 1.jūlija aizliegts būs smēķēt visās izglītības un audzināšanas iestādēs.

Turpmāk smēķēt būs aizliegts arī publiskajās ēkās, būvēs un telpās, tas ir, kinoteātros, koncertu zālēs, sporta zālēs un citur.

Pilnīgs smēķēšanas aizliegums tiks noteikts arī bērnu atpūtas un rotaļu laukumos. Savukārt parkos, skvēros un peldvietās varēs smēķēt speciāli ierādītās vietās.

Likumprojekts paredz papildināt pašreizējo cigarešu paciņu brīdinošos uzrakstus par smēķēšanas kaitīgumu ar krāsainiem fotoattēliem vai ilustrācijām. Saskaņā ar citās valstīs veiktajiem epidemioloģiskajiem pētījumiem, ir pierādīts, ka vizuāli redzot iespējamās sekas, ko izraisa tabakas ietekme uz cilvēka organismu, persona samazina tabakas patēriņu vai smēķēšanas biežumu. Ministrija prognozē, ka nākotnē tādējādi izdosies samazināt smēķētāju skaitu un uzlabot sabiedrības veselību.

Plānots, ka 2008.gadā Ministru kabinets izdos noteikumus par kārtību, kādā speciālie brīdinājumi uz tabakas izstrādājumu iepakojumiem tiek papildināti ar krāsainiem attēliem vai citām ilustrācijām. Ministrija uzskata, ka pārejas periods no vecā uz jaunā iepakojuma cigarešu paciņām ir jādefinē stingri, jo pastāv bažas, ka var rasties problēmas ar šo normu izpildi no ražotāju puses. Brīdinošās ilustrācijas uz cigarešu paciņām varētu parādīties 2009.gadā.

www.vm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv