Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Uzturs

Noteikti stingrāki kritēriji pārtikas piedevām

Publicēts 2007-12-12 01:25:52

Samazināt palielināt tekstu

11.12.2007

Valdība šodien apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) sagatavotos grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos "Noteikumi par obligātajām nekaitīguma prasībām pārtikas piedevām, pārtikai, kurā izmantotas pārtikas piedevas, kā arī prasības pārtikas piedevu marķējumam".

Noteikumu grozījumos ir iestrādātas 2006.gadā Eiropas Savienībā (ES) akceptētās direktīvas pārtikas piedevu jomā.

Eiropas pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) ir sniegusi savus atzinumus par vairākām pārtikas piedevām. Pamatojoties uz šiem atzinumiem izdarītas vairākas izmaiņas pārtikas piedevu pielietošanas nosacījumos.

Pie galvenajām izmaiņām var minēt, ka ir mainīta nitrātu un nitrītu daudzumu lietošana gaļas produktu un siera ražošanā, lai saglabātu iespējami zemu nitrozamīnu daudzumu pārtikā. No pārtikas piedevu saraksta tiek svītrotas vairākas pārtikas piedevas, piemēram, E 216 propil – p – hidroksibenzoāts un E 217 nātrija propil – p – hidroksibenzoāts. Noteikumi paredz arī, ka tiek ierobežota pārtikas piedevu E400 – E440 lietošana želejas minikapsulās, jo tās uzbriestot rada risku aizrīties.

Normatīvā akta grozījumos norādītas arī jaunas pārtikas piedevas, kuras vārēs lietot dažādos pārtikas produktos, piemēram, eritirols (saldinātājs, poliols), etilceluloze un sojas pupu hemiceluloze. Uztura bagātinātājos un elpas atsvaidzinātājos turpmāk drīkstēs lietot arī E 1204 (pulluāns) un E 1452 (cietes alumīnija oktenilsukcināts).

Tāpat grozījumi noteikumos nosaka arī īpašus tīrības kritērijus pārtikas piedevām, kurām līdz šim tie nebija definēti vai arī tie ir precizēti atbilstoši tehnikas attīstībai.

Normatīvā akta grozījumi paredz , ka produktus, kas laisti tirgū vai marķēti līdz 2008.gada 28.janvārim un neatbilst šo noteikumu prasībām, drīkst tirgot līdz beidzas to krājumi.

Noteikumu grozījumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas laikrakstā "Latvijas Vēstnesis".

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv