Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Notiek Ārlietu ministrijas valsts sekretāra Normana Penkes vizīte Vašingtonā

Publicēts 2008-03-03 17:41:07

Samazināt palielināt tekstu

No 3. līdz 6.martam Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Normans Penke uzturas vizītē Vašingtonā, lai politiskajās konsultācijās tiktos ar ASV amatpersonām Valsts departamentā, Tēvzemes drošības departamentā, Aizsardzības departmentā un Kongresā, kā arī kopīgi ar Latvijas ekonomikas un vides ministriem piedalītos ASV Administrācijas rīkotā Starptautiskajā atjaunojamo energoresursu konferencē.

Līdz ar to nozīmīgs valsts sekretāra vizītes Vašingtonā mērķis ir piedalīties diskusijā par atjaunojamo energoresursu lomu Latvijas enerģētikas sektorā, atjaunojamās enerģijas ražošanu, lietošanu, kā arī tās ekonomiskiem un vides ieguvumiem.

Ņemot vērā, ka N.Penkes vizīte notiek pirms NATO samita Bukarestē, aktuāls temats sarunās būs drošības politikas jautājumi tādi kā situācija Afganistānā, Kosovā, NATO paplašināšanās un 21.gadsimta izaicinājumi. Plānots, ka N.Penke ar ASV partneriem apspriedīs situācijas attīstību un sadarbības projektus ES kaimiņos, vienlaikus ierosinot aktīvāku nevalstisko organizāciju sadarbību. Nozīmīgs pušu temats būs Latvijas pievienošanās ASV Bezvīzu programmai un paredzamā Tēvzemes drošības departamenta vizīte Rīgā aprīlī. Valsts sekretāram paredzētas arī tikšanās ar senatori Diānu Feinšteinu un kongresmeni Džonu Šimkusu, kurš ir līdzpriekšsēdētājs Apakšpalātas Baltijas atbalsta grupai, lai pārspriestu Latvijas un ASV sadarbību starptautiskā terorisma apkarošanā un veicinātu parlamentāro vizīšu apmaiņu.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Normans Penke;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv