Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Notiek Rīgas novada jaunsargu nometne

Publicēts 2009-06-26 13:50:04

Samazināt palielināt tekstu

No 27.jūnija līdz 3.jūlijam Rīgas novada jaunsargiem notiek vasaras nometne Ogres rajonā, Plauža ezera krastā. Nometnē piedalās vairāk nekā 230 Rīgas novada jaunsargi vecumā no 12 līdz 18 gadiem.

27.jūnijā nometne visiem jaunsargiem sākas ar 15 km garu pārgājienu no dažādām izejas pozīcijām, kurš beidzas Suntažos pie Kastrānes pilskalna. Pie pilskalna satiekas visi nometnes dalībnieki, lai izzinātu pilskalna būves principus un iepazītu tuvējās apkārtnes vēsturi, un iekārtotu naktsmītnes.

28.jūnijā jaunsargi turpina pārgājienu līdz pat Plauža ezera austrumu krastam, kur iekārto nometnes vietu un peldvietu. Turpmāko nometnes laiku jaunsargi pavadīs Plauža ezera krastā, kur nodarbību veidā apgūs šādas tēmas – drošība uz ūdens, laivošana, burāšnas elementi, apsardzes vada uzdevumi, patruļbāzes izveide, maskēšanās elementi, orientēšanās dienā un naktī, šaušana ar gaisa šautenēm un peintbola ieroci, kā arī dosies pārgājienā apkārt Plauža ezeram.

30.jūnijā pulksten 19.00 Plauža ezera krastā notiks Jaunsardzes Pūtēju orķestra koncerts. Visi interesenti lapini aicināti noklausīties Jaunsardzes Pūtēju orķestra sniegumu.

Nometnē piedalīsies arī Ogres Mākslas skolas audzēkņi, kas iemūžinās jaunsargu darbošanos fotogrāfijās, zīmējumos un kolāžās. Pēc nometnes Ogres Mākslas skolas audzēkņu darbi tiks izstādīti Jaunsardzes centra telpās Rīgā, Hospitāļu ielā 55.

Ar Jaunsardzes aktivitāšu vasaras plānu var iepazīties Jaunsardzes mājas lapā – www.jaunsardze.gov.lv.

Jaunsardzes kustība ir Aizsardzības ministrijas vadīta un finansēta Latvijas jauniešu interešu izglītība, kuru realizējot, jauniešiem tiek veidota pilsoniska apziņa un izpratne par demokrātisku sabiedrību, vienlaicīgi izglītojot jauniešus valsts aizsardzības jomā. Jaunsardzē iesaistījušies vairāk nekā 6500 jaunieši no visiem Latvijas novadiem.

Detalizētāka informācija par Jaunsardzi: www.jaunsardze.gov.lv.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jaunsardze;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv