Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrības integrācija

Notiks ceturtais lībiešu valodas runātāju saiets Miķeļtornī

Publicēts 2007-07-19 00:58:53

Samazināt palielināt tekstu

No 19. līdz 22.jūlijam Miķeļtornī notiks ceturtais lībiešu valodas runātāju seminārs – nometne "Rāndatēatõr" (Krasta teātris), kurā notiks lībiešu valodas mācības, runas prasmju pilnveidošana un taps iestudējums lībiešu valodā. Pasākumu rīko Lībiešu kultūras centrs sadarbībā ar Tartu Universitāti, saņemot Īpašu uzdevumu ministra integrācijas lietās sekretariāta finansiālu atbalstu.

Pasaulē lībiešu valodā runā apmēram trīs desmiti iedzīvotāju, no kuriem vairāk nekā puse rīt pulcēsies Mazirbē, lai tiktos ceturtajā lībiešu valodas runātāju saietā. Dalībnieku skaitā būs Tartu Universitātes igauņu valodas un igauņu valodas dialektu profesors Karls Pajusalu, Tartu Universitātes emeritētais profesors, Starptautiskās lībiešu draugu biedrības priekšsēdētājs, ilggadējais lībiešu valodas pētnieks Tīts Reins Vītso, Latvijas Vēstures institūta pētniece Renāte Blumberga, kā arī izcilākie lībiešu valodas zinātāji Latvijā Tenu Karma un Valts Ernštreits.

Nometnē paredzētas ne tikai nodarbības lībiešu valodas zināšanu papildināšanā un praktiskajā lietošanā, kas ir nepieciešamas, lai izzūdošo valodu uzturētu dzīvu, bet arī taps jau tradicionālais iestudējums lībiešu valodā, kura pirmo un vienīgo izrādi Miķeļtorņa iedzīvotāji varēs noskatīties 21. jūlija vakarā. Iepriekšējos gados nometnes dalībnieki tulkoja un iestudēja Herberta Dorbes un Ulda Krasta lugu fragmentus, bet šoreiz nolēmuši sākt tulkot lībiešu valodā Mārtiņa Zīverta pagājušā gadsimta 30. gados sarakstīto lugu "Kolka", ko savulaik iestudēja Nacionālais teātris ar nosaukumu "Lībiešu asinis".

Uzziņai:
Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts īsteno valsts ilgtermiņa mērķprogrammu "Lībieši Latvijā", kas paredz lībiešu – Latvijas otrās pamattautas – valodas, etniskās identitātes un kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu, stiprināšanu un iesaisti mūsdienu kultūras apritē. Ar valsts programmas tekstu var iepazīties Sekretariāta mājas lapā www.integracija.gov.lv, sadaļā "Lībiešu kultūra un tradīcijas".

www.integracija.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv