Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Notiks Jaunsargu vecākās grupas 3.gada noslēguma nometne

Publicēts 2008-03-20 08:40:15

Samazināt palielināt tekstu

19.03.2008

No šā gada 25. līdz 31.martam Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā (NBS KS), Alūksnē, notiks Jaunsargu vecākās grupas 3.gada noslēguma nometne. Nometnē kopumā piedalīsies vairāk nekā 360 vecākās grupas jaunsargu no visas Latvijas.

Nometnes mērķis ir pārbaudīt vecākās grupas jaunsargu apgūtās prasmes un teorētiskās zināšanas Jaunsardzē – pirmās palīdzības sniegšanu, darbā ar karti un orientēšanās apvidū, tūrismā, darbībā ar ieročiem, lauka kaujas iemaņās, fiziskajā sagatavotībā, ierindas mācībā, zināšanās par Latvijas Republikas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, NATO un ES u.c.

Nometnes laikā jaunsargi kārtos Jaunsargu vecākās grupas apmācību komplekso testu un pēc testu sekmīgas nokārtošanas saņems Jaunsarga apmācību programmas apguves apliecību, kas dod priekšrocību atlasē dienestam Latvijas Republikas Nacionālajos bruņotajos spēkos un studijām militārajās specialitātēs Latvijā un ārvalstīs.

Novadu sadalījums dalībai nometnē NBS KS:
25.03.08. – 28.03.08. piedalās Latgales un Kurzemes novada jaunsargi;
28.03.08. – 31.03.08. piedalās Vidzeme, Zemgales un Rīgas novada jaunsargi.

Jaunsardzes kustība ir Aizsardzības ministrijas vadīta un finansēta Latvijas jauniešu interešu izglītība, kuru realizējot, jauniešiem tiek veidota pilsoniska apziņa un izpratne par demokrātisku sabiedrību, vienlaicīgi izglītojot jauniešus valsts aizsardzības jomā. Jaunsardzē iesaistījušies vairāk nekā 6500 jaunieši no visiem Latvijas novadiem. Detalizētāka informācija par Jaunsardzi: www.jaunsardze.gov.lv.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jaunsardze;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv