Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts aizsardzība un bruņotie spēki

Notiks Latgales atbrīvošanas cīņu atcerei veltīts militarizēts pārgājiens

Publicēts 2008-01-11 02:06:14

Samazināt palielināt tekstu

10.01.2008

Sestdien, 12. janvārī, 2. Zemessardzes novada (ZSN) 100 profesionālā dienesta karavīri un zemessargi, kā arī Aizsardzības ministrijas Jaunsardzes centra Latgales novada 32 jaunsargi veiks 15 km militarizētu pārgājienu pilnā ekipējumā.

Šogad mēs atzīmēsim Latvijas Republikas proklamēšanas un pēc diviem gadiem Latgales atbrīvošanas 90. gadadienas. Tāpēc 2. ZSN iedibina jaunu tradīciju - katru gadu apmeklēt, iepazīties ar kādu no bijušajām Latvijas atbrīvošanas cīņu vietām un atsaukt atmiņā šos vēsturiski nozīmīgos notikumus. Šogad tas būs apvidus, pa kuru naktī uz 1920. gada 9. janvāri uzbrukumam izvirzījās 2. Ventspils kājnieku pulka 1. bataljons.

Plkst. 10.00 pārgājiens sāksies Jēkabpils rajona Atašienes pagasta "Upmaļos" un noslēgsies ap plkst. 14.00 Preiļu rajona Rudzātu pagastā pie Ošas upes, "Punduru" tilta tuvumā, kur pasākuma dalībniekus stiprinās Zemessardzes (ZS) 35. Kājnieku bataljona (KB) lauku virtuve ar karstu tēju un siltu ēdienu. Kopā ar zemessargiem un jaunsargiem maršrutu veiks arī abu pagastu priekšsēdētāji – Oļģerts Stalidzāns un Jānis Zeps.

Nākošā gada janvārī iepazīsimies ar Latgales Partizānu pulka kauju vietām Balvu rajonā, bet zemessargiem un jaunsargiem šī diena būs ne tikai patriotiskās audzināšanas stunda, bet arī iespēja pārbaudīt savas militārās iemaņas un spējas.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Jaunsardze; Zemessardze;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv