Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Notiks preses konference par Dailes teātra Vasaras festivālu Siguldā

Publicēts 2008-05-28 10:01:25

Samazināt palielināt tekstu

27.05.2008

Trešdien, 4. jūnijā, plkst. 12.00 Siguldas novada domes Deputātu zālē (Siguldas Jaunā pils, Pils iela 16, pie Pilsdrupu estrādes) notiks preses konference, kurā mediju pārstāvji tiks informēti par Dailes teātra Vasaras festivālu 21. jūnijā Siguldā.

Preses konferencē piedalīsies Dailes teātra direktors Aivars Līnis, Siguldas novada domes priekšsēdētājs Tālis Puķītis, Siguldas novada domes Kultūras pārvaldes vadītāja Jolanta Borīte, festivāla producente Indra Rubene, Latvijas Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis, Vidzemes kamerorķestra mākslinieciskais vadītājs Andris Veismanis, Latvijas Radio kora direktors Reinis Druvietis un teātra RīBēJa MuTe vadītāja Edīte Putniņa.

Dailes teātra Vasaras festivāls Siguldā notiks vairākās norises vietās – viena no tām būs Pilsdrupu estrāde, kur plkst. 14.00 skanēs Dailes teātra aktieru koncerts "Vien mirtes un rozes", Emīla Dārziņa, Raimonda Paula un Jāņa Jurkāna koncertstāsts "Melanholiskais valsis" (plkst. 21.00) un tam sekojošie Dailes teātra Dziesmu svētki (plkst. 23.00).

Vairāki notikumi plānoti Svētku laukumā – festivāla viesa RīBēJa MuTe mūzikls "Klase" (plkst. 13.00), Valta Pūces un Pētera Brūvera mūzikla "Burvis no Oza zemes" koncertuzvedums (plkst. 16.00) ar Siguldas 3. pamatskolas ansambļa un Siguldas Mākslas skolas audzēkņu līdzdalību, aktieru Jāņa Paukštello, Andra Bērziņa un Vara Vētras programma bērniem "Pasaka un Nesaka" (plkst. 18.00), kā arī balle, kurā spēlēs grupa "Zelta Vilks". Tradicionālajā "Fototeltī" ar kostīmu un grima palīdzību būs iespēja pārtapt dažādos tēlos un tikt iemūžinātiem fotogrāfijās. Iecerētas arī īpašas autogrāfu stundas.

Plkst. 14.00 Pilsētas Kultūras namā Staņislava Vispjaņska simbolisko lugu "Kāzas" rādīs Dailes teātra 9. studija – LKA III aktieru kursa studenti.

Pagasta Kultūras namā šajā laikā (plkst. 14.00) notiks Festivāla viesa Latvijas Nacionālā teātra viesizrāde - Noras Ikstenas dzīves stāsti divās daļās "Amariļļi".

Pilsētas Kultūras namā plkst. 18.30 tiks rādīta Mārtina Makdonas traģikomēdija "Līnenas skaistumkaraliene".

Dabas un kultūrvides iniciatīvu centrā (Baltajā pilī) plkst. 16.00 ar skatītājiem tiksies aktrise Olga Dreģe.

Siguldas Romas Katoļu baznīcā plkst. 18.00 skatītāji aicināti baudīt Rēzijas Kalniņas un Ģirta Ķestera programmu, ko aktieri veido kopā ar dziedātājiem Ilzi un Aināru Rubiķiem. Tajā skanēs Imanta Kalniņa garīgā mūzika un Rabindranata Tagores dzeja, kā arī Zālamana augstā dziesma.

Koncertzāle "Baltais flīģelis" būs divu koncertu norises vieta – plkst. 15.00 ar programmu "Suitu mēle" tur uzstāsies Dailes teātra draugs Latvijas Radio koris, diriģents Sigvards Kļava, mūziķu grupa un Suitu sievas, atskaņojot oriģināldziesmu virkni ar dainu tekstiem un speciāli rakstītām mūsdienīgām rīmēm, kā arī jaunus skaistu un laika pārbaudi izturējušu melodiju aranžējumus. Koncertā tiks prezentēts arī jaunais CD "Suitu mēle".

Plkst. 19.00 koncertzālē "Baltais flīģelis" programmu "Mūzika no Dailes teātra izrādēm" spēlēs Festivāla viesis Vidzemes kamerorķestris Andra Veismaņa vadībā.

Interesantas aktivitātes plānotas arī Siguldas dzelzceļa stacijā, kur varēs aplūkot Mārtiņa Vilkārša darbu izstādi, kā arī noskatīties Ilzes Vītoliņas tērpu skati (plkst. 15.30).

Festivālu plkst. 13.00 atklās gājiens, kas no Svētku laukuma vedīs uz Pilsdrupu estrādi.

Arī šogad līdzās biļetēm uz atsevišķiem pasākumiem nopērkamas Dienas biļetes, kuru cenas, atkarībā no sēdvietām, ir 8, 10, 15, 20 un 25 lati. Dienas biļetē iekļauts koncerts "Vien mirtes un rozes", "Melanholiskais valsis" un Dailes teātra Dziesmu svētki. Pasākumi Svētku laukumā iekļauti jebkuras biļetes cenā.

Dailes teātra vasaras festivālu Siguldā atbalsta Siguldas novada dome un SIA "Auto Īle un Herbst", apdrošināšanas akciju sabiedrība ERGO Latvija, ELVI un SIA "Moduls Riga".

Preses konference par Dailes teātra Vasaras festivālu Siguldā

Dienas kārtība

• Plkst. 10.45 - izbraukšana ar autobusu no Dailes teātra Dienesta ieejas.
• Plkst. 12.00 – preses konference Siguldas novada domes Deputātu zālē.
• Plkst. 13.00 – kafija, uzkodas.
• Plkst. 13.30 – neliels izbraukums pa Siguldu, apskatot dažas no festivāla norises vietām. Plānots arī kāds sportiski atraktīvs izklaidējošs pārsteigums.
• Ap 14.30 – izbraukšana no Siguldas.
• Ap 15.30-16.00 – atgriešanās Rīgā.

Informācija tiem, kas uz Siguldu plāno doties ar mašīnu – sakarā ar remontdarbiem pie Lorupes tilta, aicinām izmantot ceļu caur Raganu un Turaidu!

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Dailes teātris;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv