Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

Notiks vērienīgs forums par izglītības inovācijām

Publicēts 2009-12-14 15:23:50

Samazināt palielināt tekstu

Š.g. 16.decembrī Rīgā notiks Izglītības inovāciju forums – „Skola Latvijā”, kur uz kopēju diskusiju un darba grupām par kvalitatīvu un mūsdienīgu izglītību pulcēsies ar izglītību saistīti cilvēki no visas Latvijas. Forumu rīko Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisija, Izglītības un zinātnes ministrija un uzņēmums Microsoft Latvia. 

„Skola ir vieta, kurā visi orientējas uz sasniegumiem un pārvar šķēršļus. Skola ir vide, kas pozitīvi ietekmē skolēnu zināšanas, izpratni, personības izaugsmi. Skola ir vide, kas ļauj katram skolotājam stiprināt savu pedagoģisko varēšanu un rezultativitāti”, norāda izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe. Viņa piebilst, ka pozitīvu pārmaiņu nodrošināšanai, kā arī kvalitatīvas un inovatīvas izglītības pamatā svarīgas ir divas lietas: pirmkārt, zinošs, kompetents, bērnus saprotošs skolotājs, kurš vēlas dalīties un dot. Otrkārt, skolēnu vēlme un sapratne par to, kāpēc jāmācās, ko vēlas paveikt ar iegūtajām zināšanām un kā šīs zināšanas atbilstoši pielietot.

„Dažādos starptautiskos salīdzinājumos skolas kopā ar vecākiem sniedz divas trešdaļas no Latvijas cilvēkkapitāla kopējās vērtības; citu valstu augstskolas īpaši atzīmē Latvijas skolu beidzēju augsto sagatavotību. Latvijas skolu potenciāls ir pietiekams, lai tās kļūtu par vienām no labākajām Eiropā. Taču globālā sacensība par cilvēku spējām un zināšanām neizbēgami liek būtiski atjaunināt arī mūsu mācību saturu un formu, maksimāli iesaistīt jebkuras skolas dabiskos sabiedrotos- vecākus, pašvaldības un absolventus. Jaunas pieejas un tehnoloģijas ir vissaprātīgākais risinājums pieaugošas demogrāfiskās un publisko  finanšu slodzes apstākļos,” saka Roberts Ķīlis, Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas priekšsēdētājs.

„Radoši un izglītoti cilvēki ir mūsu sabiedrības attīstības virzītājspēks un labklājības pamats. Apvienojot valsts, pašvaldību un izglītības iestāžu spēkus, mēs varam nodrošināt kvalitatīvu un mūsdienīgu izglītību ikvienā Latvijas skolā. Un tas ir ikviena Latvijas iedzīvotāja, ikviena novada vai pilsētas interesēs. Mēs esam pārliecināti, ka 21.gs. tehnoloģijas var palīdzēt atvieglot skolotāju darbu, padarīt to efektīvāku un, apvienojot tehnoloģiju sintēzi ar cilvēku gribu, nodrošināt modernu izglītību”, skaidro Daiga Trumpe, Microsoft Latvia vadītāja.

Foruma mērķis ir kopīgi popularizēt labās prakses piemērus un meklēt risinājumus, lai veicinātu mūsdienīgu izglītības satura un mācību metožu attīstību, kā arī jau konkrētu projektu veidā īstenotu foruma ietvaros tapušās idejas. Forumā laikā savā pieredzē un idejās dalīsies skolotāji un izglītības eksperti, vecāki, valsts un pašvaldību pārstāvji. Savukārt forumu atklās Valsts prezidenta Stratēģiskās analīzes komisijas vadītājs Roberts Ķīlis un izglītības un zinātnes ministre Tatjana Koķe.

Reģistrācija dalībai forumā ir noslēgusies un kopējais dalībnieku skaits ir ap 150. 

Forums notiks trešdien, 16.decembrī no pulksten 11:30-17:15 Reval Hotel Latvia, Elizabetes ielā 55, Rīgā.

Par Microsoft Latvia
Microsoft Latvia izveidots 1999. gadā kā Microsoft pārstāvniecība Baltijas valstīs. 2003.gadā tika izveidotas Microsoft pārstāvniecības arī Igaunijā un Lietuvā, kas ļāva Microsoft Latvia daudz vairāk koncentrēties uz vietējo tirgu un apstākļiem. Microsoft Latvia profesionāļi jau vairāk nekā 10 gadu garumā nodrošina partneru atbalstu, servisu un risinājumu izstrādi, kā arī mārketinga kampaņas. Microsoft Latvijā ir aptuveni 60 zelta sertificētie partneri.

Uzņēmums 10 gadu laikā dažādu sabiedrības labuma projektu īstenošanā investējis, ziedojis naudu un programmatūru vairāku desmitu miljonu ASV dolāru apjomā.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Microsoft Latvia;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv