Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Eiropas Savienība un NATO

Notikusi ES Vispārējo lietu un ārējo attiecību padomes sanāksme

Publicēts 2007-07-23 23:25:20

Samazināt palielināt tekstu

Šī gada 23.jūlijā Briselē Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Normans Penke piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu un ārējo attiecību padomes (VLĀAP) sanāksmē.

Vispārējo lietu padomes sanāksmē Eiropas Komisijas (EK) komisāre Danuta Hūbnere (Danuta Hübner) iepazīstināja ministrus ar EK Ceturto ziņojumu par ekonomisko un sociālo kohēziju. Ziņojumā sniegtā visaptverošā makroekonomiskā analīze tiks izmantota turpmākajās diskusijās par ES kohēzijas politikas nākotni un ES budžeta pārskatīšanu. 27.un 28.septembrī Briselē 4.Kohēzijas foruma laikā ir plānots sākt minētā ziņojuma atklātu apspriešanu, kurā aicināti piedalīties visi interesenti.

Ārējo attiecību sanāksmē ministri pievērsās ES un Ukrainas samita sagatavošanai, kas paredzēts Kijevā 14.septembrī. ES ārlietu ministri aicināja Ukrainas pusi nodrošināt brīvu un demokrātisku parlamenta vēlēšanu norisi šī gada 30.septembrī, uzsvēra nepieciešamību stabilizēt politisko situāciju valstī un aicināja Ukrainas pusi strādāt pie stabilas konstitucionālās sistēmas izveides.

Sanāksmē ES valstu ārlietu ministri plašāk pārrunāja aktuālo situāciju saistībā ar Kosovas nākotnes statusu. Ministri apliecināja ES vienotas nostājas nozīmi un uzsvēra, ka turpmākajām sarunām atvēlētais laiks ir jāizmanto kvalitatīvi.

ES valstu ārlietu ministri apmainījās viedokļiem par ES iespējamo turpmāko iesaisti krīzes risinājumā Sudānas Darfūras reģionā, kā arī Sudānas kaimiņvalstīs. Ministri uzsvēra politiskā risinājuma nozīmi Sudānas Darfūras reģionā un Čadā. Padome vienojās turpināt ES atbalstu Āfrikas Savienības misijai Darfūrā (AMIS) un izvērtēt iespējas organizēt ES militāro misiju Čadā, lai stabilizētu drošību šajā valstī izvietotajās bēgļu nometnēs.

Ārējo attiecību padomes sanāksmē EK komisārs Pīters Mandelsons (Peter Mandelson) iepazīstināja ministrus ar jaunāko attīstību Pasaules Tirdzniecības organizācijas Daudzpusējās tirdzniecības liberalizācijas sarunās.

Sanāksmē ministri pievērsās aktualitātēm Tuvo Austrumu reģionā pēc pagājušajā nedēļā – 19.jūlijā Lisabonā notikušā tā sauktā Tuvo Austrumu kvarteta (ANO, ES, ASV un Krievijas) tikšanās.

Ministri pārrunāja arī iespējas sekmēt bulgāru medmāsu atgriešanos Bulgārijā pēc pagājušajā nedēļā Lībijas Augstākās tiesas pieņemtā lēmuma aizstāt nāves sodu ar mūža ieslodzījumu.

Citu jautājumu vidū Apvienotās Karalistes (AK) ārlietu sekretārs Deivids Milibands (David Milliband) pateicās Portugāles ES prezidentūrai par tās paziņojumu saistībā ar Aleksandra Ļitviņenko slepkavību. Lietuvas delegācija pievērsa uzmanību nepieciešamībai nodrošināt ES turpmāko atbalstu Eiropas Humanitārajai universitātei, kura pēc tās slēgšanas Minskā darbojas Viļņā. Savukārt Grieķijas delegācija informēja partnerus par neseno Turcijas Augstākās tiesas lēmumu par Grieķu pareizticīgās baznīcas Ekumēnisko patriarhātu Stambulā.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Normans Penke;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv