Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Novembra svētki Cēsu novadā

Publicēts 2009-11-09 14:07:21

Samazināt palielināt tekstu

04.11.2009

Atzīmējot Lāčplēša dienu un Latvijas valsts 91.gadadienu, Cēsu novadā notiks vairāki pasākumi, kuros novada iedzīvotāji dosies lāpu gājienā, aizdegs svecītes par Latviju, saņems atzinības un baudīs koncertus un izstādes.

Tā, 11.novembrī plkst.17.30 ikviens cēsnieks un viesis aicināts piedalīties piemiņas brīdī pie Skolnieku rotas pieminekļa, no kura plkst.17.50 sāksies lāpu gājiens uz Lejas kapiem, kur plkst.18.00 pie pieminekļa Latvijas Brīvības cīnītājiem notiks piemiņas brīdis.

Pēc tam cēsnieki un pilsētas viesi aicināti doties uz Pils parku, kur uz estrādes kāpnēm jau no plkst.16.30 no svecītēm tiks veidota Latvijas kontūra, kurā ikkatrs varēs iedegs savu gaismiņu. Šādu akciju tradicionāli organizē Cēsu iedzīvotājs un uzņēmējs Renārs Sproģis.

11.novembra vakara turpinājumā plkst.18.00 kinoteātrī Vidzemnieks Valsts svētku pasākumu ietvaros Dabas koncertzāles veidotāji aicina tuvāk iepazīties ar meža pasauli improvizētajās ķērpju darbnīcās un bez maksas noskatīties jauno filmu “Graphis scripta”. Kinoseansa sākums plkst.19.00. Pasākumā ieeja bez maksas.

Lai atzīmētu Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu, 17.novembrī Cēsu novadā notiks svinīgi pasākumi – plkst.17.00 sāksies svinīgais sarīkojums Vaives pagasta Tautas namā „Kaķukrogā”. Savukārt plkst.18.00 sāksies sarīkojums Cēsu 2.pamatskolas zālē, kur tiks godināti konkursa „Būve 2009” laureāti un pašvaldības iestāžu darbinieki. Pasākuma otrajā daļā koncertu sniegs Rīgas apvienotais jauniešu simfoniskais orķestris diriģenta Andra Veismaņa vadībā. Atbalstīt konkursu laureātus un baudīt koncertu aicināti visi Cēsu un apkārtējo novadu iedzīvotāji.

Svētku ietvaros 11., 13. un 18.novembrī cēsnieki un viesi bez maksas aicināti apskatīt izstādes Cēsu Vēstures un mākslas muzejā (Jaunajā pilī). 13.novembrī no plkst.11. - 17.00 muzejs aicina skolēnus, studentus un citus vēstures interesentus apmeklēt vienas dienas izstādi par Lāčplēša kara ordeni – apskatīt vienīgo zināmo pilno ordeņu komplektu, kas piederējis Latvijas armijas ģenerālim Jānim Balodim.

11. un 18.novembrī muzejā apskatāma izstāde „No dziesmas līdz nacionālai valstij”, kas tika atklāta 2008.gadā par godu Latvijas valsts 90.gadadienai.

Sagaidot svētkus, Cēsu pilsētas ielas jau kopš novembra sākuma rotā Latvijas karogu vimpeļi.

www.cesis.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Cēsis;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv