Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Nodarbinātība

NVA gados jauniem bezdarbniekiem un darba meklētājiem organizē īpašas informatīvās dienas

Publicēts 2009-07-05 13:39:18

Samazināt palielināt tekstu

03.07.2009

Lai palīdzētu jauniešiem orientēties darba tirgū, novērtēt savu profesionālo piemērotību un intereses, uzzināt par izglītības iegūšanas iespējām, kā arī saņemt informāciju par to, kas jāzina un jādara, meklējot darbu, Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) visās 28 filiālēs rīko īpašas informatīvās dienas bezdarbniekiem un darba meklētājiem vecumā līdz 24 gadiem.

Nodarbības vadīs attiecīgās NVA filiāles vadītājs vai vadītāja vietnieks kopā ar karjeras konsultantu, sniedzot speciāli jauniešu auditorijai sagatavotu informāciju gan par NVA pakalpojumiem, gan par darba meklēšanas procesu. Viens no jauniešu bezdarba galvenajiem iemesliem ir darba pieredzes trūkums un zems izglītības līmenis. Darba meklējumos traucē arī dzīves pieredzes, zināšanu trūkums un neinformētība.

Informatīvo dienu apmeklētājiem tiks izskaidrotas bezdarbnieka tiesības un pienākumi, bezdarbnieka statusa iegūšanas un zaudēšanas nosacījumi, tiks stāstīts par individuālo darba meklēšanas plānu un NVA atbalstu darba meklēšanas procesā, kā arī par daudzajiem pakalpojumiem, ko NVA piedāvā bezdarbniekiem un darba meklētājiem.  Jaunieši uzzinās par darba un izglītības iespējām ne tikai Latvijā, bet arī Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas valstīs, noskaidros, kā jāmeklē darbs Eiropā un kā var palīdzēt Eiropas nodarbinātības dienestu tīkla (EURES) konsultanti.

NVA rīkotajās nodarbībās jaunieši gūs arī praktiskus padomus, kas noderēs, meklējot darbu, piemēram, viņi varēs iemācīties aizpildīt CV (dzīves un darba aprakstu), uzrakstīt motivācijas vēstuli, uzzināt, kā jāgatavojas darba intervijai, kā arī aizpildīt karjeras speciālistu sagatavoto pašnoteikšanās anketu „Vai tu zini, ko tu gribi?”, kas palīdzēs labāk izprast savas profesionālās vēlmes un spert pirmos soļus ceļā uz piemērotu darbu. Jaunieši saņems arī svarīgu informāciju par darba attiecību dibināšanas un darba līguma noslēgšanas jautājumiem.

NVA Nodarbinātības pakalpojumu un attīstības departamenta direktore Inese Kalvāne: „Statistikas dati liecina, ka mums diemžēl ir daudz jauniešu bezdarbnieku, un puse no viņiem ir ieguvuši tikai vispārējo vidējo izglītību, bet ap diviem tūkstošiem jauno bezdarbnieku nav pat vispārējās vidējās izglītības. Bez profesijas viņiem ir grūti atrast darbu. NVA uzskaitē 2009.gada maijā bija 17 504 bezdarbnieki vecumā no 15 līdz 24 gadiem, tas ir 13,8% no visu reģistrēto bezdarbnieku kopskaita. Līdzīga situācija vērojama Igaunijā un Lietuvā, bet Eiropas Savienībā ir valstis, kurās situācija ir kritiskāka, un jauniešu bezdarbnieku īpatsvars sasniedz 20 un vairāk procentus.”

Dalībai informatīvajās dienās NVA aicina pieteikties arī nevalstisko organizāciju pārstāvjus, darba devējus, kas var nodarbināt jauniešus vai piedāvāt viņiem prakses vietas vai, piemēram, atbalstīt studijas. NVA aicina uz sadarbību arī veiksmīgus sava aroda pratējus, kuru karjera, darba pieredze un atziņas spētu iedvesmot un motivēt jauniešus.

www.nva.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv