Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pasākumi, notikumi, semināri, konferences, tikšanās

NVO: pilsonisko iniciatīvu darbam nepieciešams valsts atbalsts

Publicēts 2007-12-18 10:53:46

Samazināt palielināt tekstu

17.12.2007

Šodien notiekošajā forumā par pilsoniskās sabiedrības attīstības jautājumiem dalībnieki no nevalstiskajām organizācijām vienojās, steidzami ir nepieciešams valstisks risinājums NVO darba nodrošināšanai. Konkrēti NVO norādīja, ka ir nepieciešams neatkarīgs NVO fonds, kas administrētu valsts līdzekļus NVO darba atbalstam, kas primāri tieši ir nepieciešams neatkarīgu sargsuņu darbam.

NVO pārstāvji vienojās, ka no vienas puses ir formāls pieprasījums pēc NVO ekspertīzes valsts pārvaldes darbā, kas veido lielu slogu uz NVO, jo no otras puses netiek finansiāli un praktiski (kā termiņi) atbalstīts.

EKL prezidents Andris Gobiņš norādīja, Tautas sapulce ir pierādījusi, ka politikas veidotāju un sabiedrības saikne nestrādā, kas ir uzskatāma arī par sekām politikas bēgšanai no NVO līdzdalības lēmumu veidošanā. Attiecīgi atbalsts NVO būtu nozīmīgs solis sabiedrības un lēmumpieņēmēju sadarbībai.

Rīgas Samariešu apvienības vadītājs Andris Bērziņš norādīja, ka šībrīža Latvijas sabiedrisko vidi iezīmē partnerības trūkums starp medijiem un NVO. No vienas puses NVO spēj tieši sazināties ar valsti, bet ir grūtāk nodrošināt saikni ar sabiedrību, pārliecinot par sava darba nepieciešamību. NVO lielā mērā skaidroja šo ar mediju korupciju, bet no otras puses arī ar neizpratni par NVO darbu.

Šīs dienas foruma NVO apaļajā galdā piedalījās EKL prezidents Andris Gobiņš, Rīgas Samariešu apvienības vadītājs Andris Bērziņš, Papardes zieda direktore Iveta Ķelle, Latvijas Jaunatnes padomes priekšsēdētāja Iveta Ķelle.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Delna;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv