Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrības integrācija

O.Kastēns aicina izvērtēt prokurores lēmumu A.Jordāna lietā

Publicēts 2007-09-29 14:24:49

Samazināt palielināt tekstu

Izvērtējot Andra Jordāna ksenofobisko runu par čigānu un ebreju iznīcināšanu konferencē Nacisma, neonacisama, rasisma un ksenofobijas problēmas Latvijā un prokurores Ievas Garančas lēmumu, īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskars Kastēns aicina LR ģenerālprokuroru Jāni Maizīti izvērtēt prokurores rīcību.

"Noskatoties konferences ierakstus var skaidri redzēt A.Jordāna ksenofobisko naidu pret Latvijā dzīvojošajām etniskajām minoritātēm. Uzskatu, ka prokurores lēmums, kā arī pamatojumi par A.Jordānam it kā tendenciozi uzdotajiem jautājumiem ir apšaubāmi. Aicinu ģenerālprokuroru izvērtēt I.Garančas rīcību, kas rada subjektīvas situācijas interpretācijas iespaidu un šaubas par prokurores kompetenci etniskā naida kurināšanas jautājumos. Latvijā nav pieļaujama situācija, kad personas šķel sabiedrību, apgalvojot, ka noteiktas tautas nav cilvēki un tām ir jāizgriež gangrēna," uzsver O.Kastēns.

Katrai Latvijā dzīvojošajai etniskai kopienai ir tiesības saglabāt savu identitāti, kā arī tikt pasargātiem no draudiem, diskriminējošas darbības, naida vai vardarbības.

Gadījumā, ja tiesu sistēmas ietvaros minētais gadījums netiks uzskatīts par tiesībpārkāpumu, Oskars Kastēns aicina tieslietu ministram Gaidim Bērziņam iesaistīties efektīvas un cilvēktiesību normām atbilstošas soda politikas izstrādē, lai šādas situācijas neatkārtotos.

www.integracija.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Oskars Kastēns;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv