Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrības integrācija

O.Kastēns aicina premjeru atbalstīt dubultpilsonības piešķiršanu Otrā pasaules kara bēgļiem

Publicēts 2007-10-15 10:13:39

Samazināt palielināt tekstu

Lai risinātu jautājumu par dubultpilsonības piešķiršanu Otrā pasaules kara bēgļiem, kā arī izsūtītajiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskars Kastēns šodien, 15.oktobrī, nosūtījis vēstuli Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim. Tajā O.Kastēns aicina papildināt rīkojumu par dubultpilsonības darba grupas izskatāmajiem jautājumiem.

"Es augsti novērtēju Ministru prezidenta atbalstu integrācijas sekretariāta iniciatīvai sākt risināt pilsonības tiesiskā regulējuma pilnveidošanas jautājumus. Pašlaik darba grupa strādā pie nepieciešamo grozījumu izstrādes tiesību aktos, lai pilnveidotu bērnu tiesisko aizsardzību un risinātu jautājumus par pilsonības piešķiršanu bērniem, kuri Latvijas pilsoņiem dzimuši ārvalstīs. Tomēr uzskatu, ka pilsonības jautājumu nepieciešams risināt ne vien saistībā ar ārvalstīs dzimušajiem bērniem, bet arī ar Latvijas okupācijas laika bēgļiem un izsūtītajiem, kā arī bez vecāku gādības palikušajiem bērniem," aicina ministrs Oskars Kastēns.

O.Kastēns vēstulē A.Kalvītim ierosina paplašināt arī darba grupas sastāvu, pieaicinot pārstāvjus no Pasaules Brīvo Latviešu apvienības un Tiesībsarga biroja. Pašlaik darba grupā ir pārstāvji no Bērnu un ģimenes lietu ministrijas, Ārlietu ministrijas, Naturalizācijas pārvaldes, Tieslietu ministrijas, Iekšlietu ministrijas, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes.

Dubultpilsonības darba grupa ir izveidota, lai izpildītu Ministru prezidenta 2007. gada 9.augusta rīkojumu pilnveidot bērnu tiesisko aizsardzību un risinātu jautājumus, kas saistīti ar pilsonības piešķiršanu bērniem, kuri Latvijas pilsoņiem ir dzimuši ārvalstīs.

Uzziņai:
Tie ārvalstu pilsoņi un viņu pēcnācēji, kas, glābjoties no okupācijas režīmiem, ir atstājuši Latviju kā bēgļi, ieguvuši citu valstu pilsonību un līdz 1995. gada 1. jūlijam Iedzīvotāju reģistrā reģistrējušies kā Latvijas pilsoņi, ir saņēmuši dubultpilsonību. Dubultpilsonību saņēma vairāk nekā 30 000 cilvēku. Dubultpilsonība ir vēl dažiem cilvēkiem, kuriem LR Saeima ar atsevišķu likumu ir piešķīrusi Latvijas pilsonību par īpašiem nopelniem.

www.integracija.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Oskars Kastēns;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv