Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Sabiedrības integrācija

O.Kastēns: Latvija integrācijas jomā ir apsteigusi Vāciju

Publicēts 2007-09-28 08:25:14

Samazināt palielināt tekstu

Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskars Kastēns, šodien, 27. septembrī, tikšanās laikā ar Vācijas Bundestāga Iekšlietu komisijas delegāciju pārrunāja integrācijas jautājumus un izpelnījās atzinību par Integrācijas sekretariāta darbību.

Vācijas Bundestāga Iekšlietu komisijas delegācijas pārstāvis Mišels Buršs (Michael Bursch) uzsvēra, ka ir augsti vērtējams tas, ka Latvijā ir ministrijas līmeņa institūcija, kas strādā pie integrācijas jautājumiem, jo "Vācijā tā vēl ir tikai nākotnes vīzija".

Galvenie tikšanās sarunu temati bija par pilsoniskās sabiedrības stiprināšanas, diasporas un pilsonības jautājumiem.

Vācijas Bundestāga pārstāvji interesējās par nepilsoņu iespējām un tiesībām valstī. Ministrs Oskars Kastēns norādīja, ka vienīgā atšķirība starp pilsoņiem un nepilsoņiem ir tā, ka nepilsoņi nevar piedalīties pašvaldību, Saeimas un Eiropas Parlamenta vēlēšanās. "Man ir dalītas domas par nepilsoņu dalību pašvaldību vēlēšanās. No vienas puses, tas viņiem palīdzētu iekļauties sabiedrības procesos, bet no otras puses – ja nepilsoņiem dosim tiesības vēlēt, tad cilvēkiem vairs nebūs motivācija naturalizēties un iegūt pilsonību. Par šo jautājumu ir jālemj sabiedrībai," uzsvēra Oskars Kastēns.

Ministrs informēja, ka Latvijā nepilsoņu skaits samazinās, proti, 1995. gadā bija 29%, savukārt 2006. gadā bija 18% nepilsoņi.

Tāpat, diskutējot par pilsoniskās sabiedrības stiprināšanu, ministrs akcentēja, ka nākotnē arvien aktuālāks kļūs filantropijas un ziedošanas kultūras jautājums, kā arī kopienu fondi, kas iedzīvotājiem sniegs iespēju palīdzēt savam novadam, iedzīvotājiem.

Vācijas Bundestāga Iekšlietu komisijas delegācija plāno tikties arī ar Iekšlietu ministrijas, Naturalizācijas pārvaldes un Tiesībsarga biroja pārstāvjiem.

www.integracija.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Oskars Kastēns;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv