Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Pašvaldības

Oktobrī Valmieras pašvaldība izveidojusi vēl 137 darba praktizēšanas vietas bezdarbniekiem

Publicēts 2009-10-13 13:18:48

Samazināt palielināt tekstu

Oktobrī Valmieras pilsētas pašvaldība, iesaistoties Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) programmā, kuras mērķis ir nodrošināt bez darba palikušiem iedzīvotājiem iztikas līdzekļus, izveidojusi vēl 137 darba praktizēšanas vietas bezdarbniekiem.

Pašlaik tajās darbojas 107 valmierieši, kuri vairs nesaņem bezdarbnieku pabalstu. Viņi galvenokārt veic dažādus palīgdarbus pilsētas labiekārtošanā un sakopšanā, kā arī darbojas Valmieras izglītības iestādēs, Kristīgajā žēlsirdības fonda dienas centrā, palīdz bērniem ar speciālām vajadzībām, kuriem ir pārvietošanās grūtības, kā arī pansionāta „Valmiera” iemītnieku aprūpē u.tml.

Kopš projekta uzsākšanas septembrī Valmieras pilsētas pašvaldība izveidojusi 166 darba praktizēšanas vietas.

Bezdarbniekiem par pilna laika darba praksi  (40 stundas nedēļā) ik mēnesi tiek maksāta stipendija 100 latu apmērā. Bezdarbnieka statuss tiek saglabāts. Nodokļu maksājumi, kā arī sociālās apdrošināšanas iemaksas no stipendijas summas netiek veiktas. Bezdarbnieks darba praktizēšanas aktivitātē var iesaistīties no 2 nedēļām līdz 6 mēnešiem, gada laikā bezdarbnieks var rindas kārtībā piedalīties pasākumā arī atkārtoti.

Darbam pašvaldībā valmieriešus rindas kārtībā norīko NVA Valmieras filiāle, bet līgumu ar viņu slēdz pašvaldība. Bezdarbnieki, kuri nesaņem bezdarbnieka pabalstu un vēlas strādāt darba prakses vietā pašvaldībā, tiek aicināti pieteikties NVA Valmieras filiālē.

Projekts par darba praktizēšanas vietu izveidi tiek organizēts no 2009.gada septembra līdz 2010.gada 31.decembrim, to finansiāli atbalsta Eiropas Sociālais fonds (ESF), bet īsteno Nodarbinātības valsts aģentūra sadarbībā ar pašvaldībām. Kopējais finansējums no 2009.gada septembra līdz 2010.gada decembrim darba prakšu nodrošināšanai pašvaldībās no ESF un valsts budžeta ir 24 miljoni latu. Šajā laika periodā visā Latvijā plānots izveidot 27 tūkstošus darba praktizēšanas vietas.

Jāpiebilst, ka pašvaldībām, kas piedalās NVA īstenotajā un ESF līdzfinansētajā projektā „Darba praktizēšanas pasākumu nodrošināšana pašvaldībās darba iemaņu iegūšanai un uzturēšanai”,  NVA finansiāli nodrošina nepieciešamā inventāra iegādi un nomu, bezdarbnieka veselības pārbaudi pirms darba praktizēšanas uzsākšanas, transporta u.c. izdevumus.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv