Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Operētājsistēma ir svarīgs faktors datora iegādē un lietošanā

Publicēts 2009-10-27 15:44:20

Samazināt palielināt tekstu

19.10.2009

Microsoft Latvia un sociālā portāla Draugiem.lv veiktais pētījums liecina, ka Latvijas iedzīvotājiem operētājsistēma ir būtisks faktors datora iegādes procesā un arī vēlākā darbā ar to. 61% aptaujāto cilvēku apgalvo, ka viņiem ir svarīgi izvēlēties operētājsistēmu savam datoram, un puse no aptaujātajiem, iegādājoties jaunu datoru, interesējas, kāda operētājsistēma jau uzstādīta vai nāk komplektā ar izvēlēto datoru.

Operētājsistēmas izvēle ir būtiskāka vīriešiem, no kuriem 73% ir svarīgi, kādu operētājsistēmu lieto, turklāt vismaz 30% vīriešu arī paši veic operētājsistēmas uzstādīšanu. Salīdzinājumam, operētājsistēmu par būtisku faktoru uzskata 56% sievietes, tomēr, kā liecina pētījums, 81% daiļā dzimuma pārstāvēm nezina, kādu operētājsistēmu pašlaik lieto, un 17% uzskata, ka arī Internet Explorer ir operētājsistēma.

Datora operētājsistēmu uzstādīšanā liela loma ir IT speciālistiem – vairāk nekā 30% aptaujāto operētājsistēmas uzstādīšanu uztic profesionāļiem. Īpaši izteikta šī tendence ir sieviešu vidū, kas datora sagatavošanu darbam 36% gadījumu uztic IT speciālistiem un katrā piektajā gadījumā – draugiem vai paziņām. Katrs ceturtais no aptaujātajiem datoru jau saņem ar uzstādītu operētājsistēmu, kas liecina par to, ka bieži datori tiek vairāk izmantoti darba vajadzībām, kur par tiem rūpējas algoti speciālisti.

„Mūsdienu cilvēkam dators ir neatņemams palīgs gan darbā, gan mājas apstākļos, tomēr mūsu veiktais pētījums liecina, ka daudzi cilvēki nevēlas iedziļināties tehniskās niansēs datora sagatavošanai darbam un uzturēšanai kārtībā. Protams, priecājamies par tiem 4% dāmu un 30% vīriešu, kuri paši mēdz veikt datora instalēšanu, taču ceram, ka ar jaunā Windows parādīšanos datoros šie skaitļi kļūs ievērojami lielāki, jo Windows 7 ne vien lietošanā, bet arī uzstādīšanā ir kļuvis vienkāršāks, salīdzinot ar saviem priekšgājējiem,” norāda Microsoft Latvia vadītāja Daiga Trumpe.

Jau ziņots, ka Microsoft ir izstrādājis jaunu operētājsistēmu Windows 7, kura, balstoties uz patērētāju vajadzību pētījumiem, ir izveidota intuitīvi lietojama, ātra un ērta. Pasaulē un Latvijā jaunais Windows angļu un krievu valodā būs pieejama no šā gada 22. oktobra, bet latviešu valodā – no 31.oktobra. Latvijā būs pieejamas četras Windows 7 versijas - Home Premium, Professional, Ultimate, Enterprise.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Microsoft Latvia; Windows;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv