Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Pabeigts darbs pie skolēnu uzvedības uzskaites datorprogrammas

Publicēts 2009-07-04 19:42:13

Samazināt palielināt tekstu

01.07.2009

Pirmdien, 29.jūnijā ar prezentāciju Cēsu pilsētas pamatskolā, noslēdzās LR Bērnu, ģimenes un sabiedrības integrācijas ministrijas finansētā projekta „Roku rokā bērna atbalstam” ietvaros veidotās skolēnu pozitīvās un negatīvās uzvedības uzskaites un analīzes datorprogrammas izstrāde. Programmatūru izstrādāja skolvadības sistēmas „e-klase” izstrādātājs SIA „Digitālas ekonomikas attīstības centrs” (DEAC).

DEAC sadarbībā ar Cēsu pilsētas skolu pedagogiem izstrādāja datorprogrammu skolēnu pozitīvās un negatīvās uzvedības uzskaitei. Tā ļaus pašvaldības institūcijām jebkurā brīdī savlaicīgi iegūt pārskatāmu informāciju par skolēnu, palīdzot tām operatīvi pieņemt lēmumus, savukārt skolotāji un skolas vadība varēs sekot līdzi skolēnu uzvedības tendencēm.

"Piemēram, kāds bērns stundas laikā lieto mobilo telefonu, bet kādam citam ir ļoti labs mājasdarbs vai arī viņš aktīvi piedalās pasākumos. Skolotājs šo informāciju par katru bērnu varēs ievadīt programmā, un šo informāciju varēs redzēt skolas direktors un vecāki. Tas ir vienkāršāk, nekā izdarīt ierakstu katra skolēna dienasgrāmatā, turklāt pēc programmā apkopotajiem ierakstiem būs iespējams izveidot arī statistiku. Piemēram, skolas direktors varēs redzēt, cik procentuāli daudz skolēnu stundās izmanto mobilos telefonus vai, piemēram, staigā pa klasi," atzīmē Cēsu pilsētas domes izglītības metodiķe Dzintra Kozaka.

Datorprogrammas prezentācijā klātesošie Cēsu pilsētas domes pārstāvji, Cēsu skolu direktori un pedagogi  atzinīgi novērtēja izveidotās datorprogrammas iespējas „Izstrādātā datorprogramma ir liels ieguvums, jo tā atvieglo pedagogu darbu,” uzsver Dz. Kozaka.

Jaunā datorprogramma ir integrēta skolvadības sistēmā „e-klase” un to, ar jauno mācību gadu, sāks izmantot trijās Cēsu Pilsētas pamatskolas klasēs. Tāpat jauno programmu bez papildus maksas varēs lietot tās Latvijas skolas, kuras izmanto skolvadības sistēmu „e-klase”.

Informācijai:
Projekts „Roku rokā bērna atbalstam”  tika uzsākts 2008.gada februārī, un tā mērķis bija veicināt sekmīgu mācību darbu, aktualizēt bērnu, viņu vecāku, pedagogu, izglītības un sociālo darbinieku atbildību bērnu audzināšanā un attīstībā.

Skolvadības sistēma „e-klase” darbojas no 2005.gada sākuma ar mērķi atvieglot skolotājiem dažādu atskaišu sagatavošanu, kā arī veicināt vecāku informētību par skolēnu gaitām skolā. ”E-klase” ir saskaņota Izglītības un zinātnes ministrijā, saņemot tiesības skolām izmantot elektronisko žurnālu. Skolvadības sistēmas „e-klase” izstrādātājs ir informāciju tehnoloģiju kompānija DEAC un to izmanto  490 Latvijas skolas.

DEAC ir lielākais datu centru operators Latvijā un saviem klientiem piedāvā ļoti plašu IT ārpakalpojumu klāstu, kurā ietilpst datu centra pakalpojumi, datortehnikas un IT apkalpošana, konsultācijas, WEB lapu un sistēmu izstrāde.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: DEAC;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv