Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

Par 2008.gadā paveikto biodegvielas izmantošanas veicināšanai

Publicēts 2009-07-04 19:35:16

Samazināt palielināt tekstu

01.07.2009

Vakar, 30.jūnijā, Ekonomikas ministrija iepazīstināja Ministru kabinetu ar paveikto biodegvielas un citu atjaunojamo veidu degvielu izmantošanas veicināšanai transportā 2008.gadā. Ziņojums tiks nosūtīts Eiropas Komisijai.

Lai veicinātu biodegvielas izmantošanu transportā, no 2009.gada 1.oktobra Latvijā tiks ieviests obligātais 5% biodegvielas piejaukums (pēc tilpuma) fosilajai dīzeļdegvielai un 95.markas benzīnam.

Valsts atbalsta programmas ietvaros, 2008.gadā Zemkopības ministrijas budžetā biodegvielas ražošanas atbalstam tika atvēlēti 7 439 760 Ls, no kuriem izmaksātas atbalsts 6 377 221 Ls apmērā.

Vienlaikus, tiešā atbalsta shēmu ietvaros ir paredzēts Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniekiem par kultūraugu ar augstu enerģētisko vērtību audzēšanu.

Biodegvielas izmantošanas popularizēšanai Vides ministrija un Satiksmes ministrija īstenojušas dažādas informatīvas aktivitātes, organizējot gan seminārus, gan informējot patērētājus ar plašsaziņas līdzekļu starpniecību.

2008.gadā Latvijā patērētais biodegvielas daudzums pēc EM aprēķiniem, izmantojot Valsts Ieņēmumu dienesta datus, sastādīja 0,17% no kopējā transporta vajadzībām patērētā benzīna, naftas gāzes un dīzeļdegvielas apjoma.

Līdz ar valsts atbalsta programmas ieviešanu, biodegvielas ražošana Latvijā ir attīstījusies un kopš 2005.gada pieaudzis gan biodegvielas ražošanas uzņēmumu skaits, gan palielinājušās ražošanas jaudas. 2008.gadā Latvijā darbojās 2 bioetanola ražošanas uzņēmumi un 7 biodīzeļdegvielas ražošanas uzņēmumi.

Ekonomikas ministrija sagatavoja Informatīvo ziņojumu saskaņā ar Eiropas Parlamenta un Padomes 2003. gada 8. maija direktīvu 2003/30/EK, kas paredz, ka par biodegvielas un citu atjaunojamo veidu degvielas izmantošanas veicināšanu transportā dalībvalstis katru gadu līdz 1.jūlijam iesniedz Komisijai ziņojumu par pasākumiem, kas īstenoti, lai veicinātu biodegvielu vai citu atjaunojamo veidu degvielu izmantošanu ar nolūku aizstāt dīzeļdegvielu un benzīnu transporta vajadzībām, valsts resursiem, kas piešķirti, lai iegūtu biomasu enerģijas ražošanai citām nozarēm, izņemot transportu, un tirgū laistās transporta degvielas kopējo apjomu un tīru biodegvielu vai biodegvielu maisījumu, kā arī citu atjaunojamo veidu degvielu daļu.

Plašāk ar Informatīvo ziņojumu var iepazīties Ministru kabineta interneta mājaslapā: http://www.mk.gov.lv .

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Biodegviela;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv