Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Prokuratūras, Valsts un pašvaldības policijas darbība

Par apsūdzībām A.Ēķim un G.Bandēnam lietā par digitālās televīzijas izveidošanu Latvijā

Publicēts 2007-04-26 16:48:04

Samazināt palielināt tekstu

Pirmstiesas kriminālprocesā par noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar digitālās televīzijas izveidošanu Latvijā procesa virzītājs Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors Edvīns Piliksers 2007.gada 25.aprīlī pieņēmis lēmumu par Andreja Ēķa un Ginta Bandēna saukšanu pie kriminālatbildības pēc Krimināllikuma 20.panta 2.daļas un 177.panta 3.daļas par krāpšanas personu grupā, lielā apmērā, organizēšanu.

Prokurors, balstoties uz savāktajiem pierādījumiem, uzskata, ka A.Ēķis un G.Bandēns, izmantodami aktualizētu progresīvu ideju par digitālās televīzijas virszemes apraides izveidošanu Latvijā, nolūkā radīt apstākļus nepelnītu labumu gūšanai no šā projekta tādām personām, kas, A.Ēķim un G.Bandēnam to apzinoties, nebūs patiesie digitālās televīzijas izveidotāji vai citā veidā ar šo procesu tiesiski saistītas personas, ir bijuši vieni no "Kempmayer Media Limited" ("KML") akcionāru sastāva izveidošanas un "KML" kļūšanas par fiktīvu digitālās televīzijas izveidotāju Latvijā organizētājiem.

Cita starpā izmeklēšanā noskaidrots, ka A.Ēķis 2001. un 2002.gadā no saviem personīgajiem līdzekļiem apmaksājis "KML" administrēšanas pakalpojumus Lielbritānijā 14 mēnešu ilgā periodā, tajā skaitā par tikšanos ar Maiklu Flanagenu, izmaiņām "KML" struktūrā, "KML" dokumentācijas uzturēšanu, "KML" juridiskās adreses, direktora un sekretāra nodrošināšanu. Bez tam A.Ēķis apmaksājis viena no "KML" akcionāriem reģistrēšanas izdevumus.

G.Bandēns, organizēdams "KML" akcionāru sastāva izveidošanu, vienlaikus pārsniedza savas AS "Interbaltija Invest" valdes locekļa pilnvaras, par ko G.Bandēns apsūdzēts arī pēc Krimināllikuma 196.panta 2.daļas par uzņēmuma atbildīga darbinieka pilnvaru pārsniegšanu.

A.Ēķim un G.Bandēnam, tāpat kā pārējām trīspadsmit šajā lietā apsūdzētajām personām, prokurors piemērojis drošības līdzekļus sūtījuma saņemšanas adreses paziņošana un aizliegums izbraukt no valsts bez procesa virzītāja atļaujas.

www.lp.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Andrejs Ēķis; Kempmayer Media Limited;
Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv