Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Prokuratūras, Valsts un pašvaldības policijas darbība

Par narkotisko vielu neatļautu iegādāšanos, glabāšanu un realizāciju aizturētas vairākas personas

Publicēts 2007-03-19 17:14:14

Samazināt palielināt tekstu

Aizvadītajā nedēļā Valsts policijas (VP) darbinieki aizdomās par narkotisko vielu realizāciju Latgales un Vidzemes reģionos aizturēja vairākus noziedzīgo grupu dalībniekus.

Šā gada 14.martā VP Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes (GKrPP) Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes (ONAP) darbinieki sadarbībā ar Daugavpils pilsētas un rajona policijas pārvaldes (PRPP) darbiniekiem, operatīvās meklēšanas pasākumu kompleksa laikā, aizdomās par narkotisko vielu realizāciju lielā apmērā Rēzeknē, nozieguma izdarīšanas brīdī aizturēja 1983.gadā dzimušu vīrieti un 1981.gadā dzimušu vīrieti, kuram 2007. gada janvārī Latgales tiesas apgabala prokuratūrā uzrādīta apsūdzība pēc Krimināllikuma 2531.panta 3.daļas un bija piemērots drošības līdzeklis policijas uzraudzība.

Pie aizturētajiem vīriešiem policijas darbinieki atrada un atsavināja 988,379 gramus metamfetamīna, kura kopējā vērtība nelegālajā apritē ir aptuveni Ls 9890.

Par minēto faktu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 2531.panta 3.daļas "Par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja tā tās izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā", kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Šā gada 16.martā aizturētajām personām tika piemērots drošības līdzeklis– apcietinājums.

Šobrīd turpinās pirmstiesas izmeklēšana ar mērķi noskaidrot citas noziedzīgajās darbībās iesaistītās personas.

Savukārt šā gada 13.martā ONAP darbinieki sadarbībā ar Cēsu rajona policijas pārvaldes (RPP) darbiniekiem, operatīvo pasākumu laikā Cēsīs, aizdomās par narkotisko vielu iegādāšanos un glabāšanu lielos apmēros realizācijas nolūkā, aizturēja 1976. gadā dzimušu vīrieti, 1971. gadā dzimušu vīrieti un jau agrāk sešas reizes sodīto vietējo kriminālo autoritāti - 1962.gadā dzimušo vīrieti.

Sankcionētas kratīšanas laikā policijas darbinieki pie aizturētajām personām atrada un atsavināja 44,8836 gramus marihuānas un 21,7385 gramus metamfetamīna, kura kopējā vērtība nelegālajā apritē ir aptuveni Ls 665.

ONAP darbinieki uzsākuši kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 2531.panta 3.daļas "Par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos un glabāšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja tā tās izdarījusi organizēta grupa vai ja tās izdarītas ar narkotiskajām vai psihotropajām vielām lielā apmērā", kas paredz sodu ar brīvības atņemšanu uz laiku no astoņiem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Šā gada 15.martā aizturētajām personām tika piemērots drošības līdzeklis– apcietinājums.

Šobrīd tiek turpināta pirmstiesas izmeklēšana ar mērķi noskaidrot citas noziedzīgajās darbībās iesaistītās personas.

www.vp.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Narkotikas;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2021 PRCentrs.Lv