Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Paraksta Latvijas un ASV saprašanās memorandu par ASV Bezvīzu programmu un ar to saistītajiem pastiprinātajiem drošības pasākumiem

Publicēts 2008-03-13 10:55:18

Samazināt palielināt tekstu

12.03.2008

Ārlietu ministrija informē, ka šī gada 12.martā iekšlietu ministra pienākumu izpildītājs, ārlietu ministrs Māris Riekstiņš un ASV tēvzemes drošības ministrs Maikls Čertofs (Secretary of Homeland Security Michael Chertoff) parakstīja Latvijas Republikas Iekšlietu ministrijas un Amerikas Savienoto Valstu Tēvzemes drošības departamenta saprašanās memorandu par Amerikas Savienoto Valstu Bezvīzu programmu un ar to saistītajiem pastiprinātajiem drošības pasākumiem.

ASV tēvzemes drošības ministrs Maikls Čertofs, tiekoties ar Latvijas Ministru prezidentu Ivaru Godmani un ārlietu ministru Māri Riekstiņu, uzsvēra, ka ASV prezidents Džordžs Bušs ir ļoti ieinteresēts, lai jaunas valstis pievienotos ASV Bezvīzu programmai. M.Čertofs informēja par parakstīto saprašanās memorandu ar Igauniju šorīt Tallinā, ka arī to, ka tuvākajā laikā plānots parakstīt memorandu ar vēl citām ES dalībvalstīm.

Savukārt Latvijas ārlietu ministrs Māris Riekstiņš informēja, ka Latvijas un Kopienas mērķi pilnībā sakrīt, proti, ka ES dalībvalstīm jāpievienojas ASV Bezvīzu programmai, cik ātri vien iespējams, lai nodrošinātu pilnu paritāti un vienlīdzīgas tiesības visiem pilsoņiem.

www.am.gov.lv

Ārlietu ministra Māra Riekstiņa un ASV tēvzemes drošības ministra Maikla Čertofa preses konferenci Jūs varat noklausīties šeit.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Džordžs Bušs; Māris Riekstiņš;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv