Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ceļojumi un tūrisms

Paraksta līgumu par Latvijas vīzu izsniegšanu Moldovā

Publicēts 2007-04-02 12:47:02

Samazināt palielināt tekstu

Ārlietu ministrs Artis Pabriks 31.martā Brēmenē tikās ar Ungārijas ārlietu ministri Dr. Kingu Gencu (Kinga Göncz) un parakstīja Latvijas un Ungārijas starpvaldību un starpministriju līgumus par sadarbību vīzu izsniegšanā un citās konsulārā darba jomās Ungārijas vēstniecībā Kišiņevā.

Artis Pabriks uzsvēra, ka Latvija augstu novērtē iespēju piedalīties Ungārijas Ārlietu ministrijas vadītajā pilotprojektā par Kopīgā vīzu pieteikuma centra atvēršanu Kišiņevā. Tas ļaus attīstīt sadarbību ar Eiropas Savienības valstīm vīzu izsniegšanas jomā, kā arī iegūt pieredzi gatavojoties īstenot pārstāvību Šengenas vīzu izsniegšanā.

Moldova jau vairākus gadus ir Latvijas ārpolitikas prioritāte Eiropas kaimiņu politikas divpusējo attiecību ietvaros. Veidojot attīstības sadarbību ar Moldovu, aizvien biežāk notiek moldāvu ekspertu vizītes mūsu valstī, un tas ir aktualizējis jautājumu par vīzu saņemšanu ieceļošanai Latvijā.

Tikšanās laikā Artis Pabriks informēja, ka šā gada otrajā pusē Latvija atvērs vēstniecību Budapeštā, tādējādi vēl vairāk sekmējot abu valstu sadarbību.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Vīzas;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv