Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Bankas, kredīti un līzings

Paraksta līgumus ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku par „Parex banka” akciju pārdošanu

Publicēts 2009-04-18 15:11:20

Samazināt palielināt tekstu

16.04.2009

Šodien, 16. aprīlī, Ministru Kabinetā notika svinīga līgumu parakstīšana ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku (ERAB) par Latvijas valstij piederošo a/s „Parex banka” akciju iegādi, kā rezultātā ERAB kļūs par 25% un 1 akcijas īpašnieci.

Kopumā tika parakstīti divi līgumi - akciju pirkuma līgums starp Latvijas Republiku, valsts akciju sabiedrību „Privatizācijas aģentūra”, akciju sabiedrību „Parex banka” un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku, kā arī akcionāru līgums starp Latvijas Republiku, valsts akciju sabiedrību „Privatizācijas aģentūra”, akciju sabiedrību „Parex banka” un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banku. Līgumus parakstīja Latvijas Republikas ministru prezidents Valdis Dombrovskis, ERAB priekšsēdētājs Tomas Mirovs (Thomas Mirow), „Parex bankas” valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis un a/s „Privatizācijas aģentūras” valdes priekšsēdētājs Arturs Grants. 

„Eiropas rekonstrukcijas un attīstības bankas kļūšana par „Parex bankas” akcionāru ir apliecinājums, ka bankas darbs ir stabilizēts, un varam izmantot pasaules labāko pieredzi bankas tālākās darbības stratēģijā. Latvijas un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas jaunā sadarbība pašreizējā situācijā vairo optimismu par Latvijas ekonomikas atveseļošanas dinamiku. Latvijas valdība ir ieinteresēta šīs sadarbības robežas paplašināt, paredzot atbalsta sniegšanu arī Latvijas uzņēmējiem, lai stimulētu ekonomisko aktivitāti,” uzskata Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

ERAB ir liela pieredze banku restrukturizēšanā, un tās iesaistīšanās restrukturējamo banku kapitālā tiek uzskatīta par pozitīvu signālu bankas dzīvotspējai un attīstības potenciālam.

www.mk.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Parex banka, AS; Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka;
Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv