Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Reliģija

Parakstīs līgumu par Gaujienas baznīcas būvniecības uzsākšanu

Publicēts 2007-04-03 16:34:22

Samazināt palielināt tekstu

Pirmdien, 9.aprīlī, plkst.14 Alūksnes rajona Gaujienas ģimnāzijā notiks dievkalpojums, kas veltīts Gaujienas draudzes baznīcas atjaunošanai, pēc kura parakstīs trīspusēju līgumu par sadarbību baznīcas celtniecībā, kā arī par tās būvniecības darbu uzsākšanu.

Dievkalpojumu vadīs Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskapa vietnieks, mācītājs Pāvils Brūvers un Gaujienas draudzes mācītājs, prāvests Ziedonis Kārlis Varts. Tajā piedalīsies Gaujienas baznīcas atjaunošanas projekta goda prezidents viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, arhitekts Modris Ģelzis, Gaujienas pašvaldības un draudzes pārstāvji.

Pēc dievkalpojuma trīspusējo sadarbības līgumu par Dievnama būvniecību parakstīs Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas, Gaujienas pagasta padomes un draudzes vadības pārstāvji. Savukārt līgumu par būvniecības uzsākšanu parakstīs ar SIA "Stella Building".

Plānots, ka Gaujienas baznīcas būvniecības un aprīkojuma iegādes izmaksas sastādīs aptuveni 500 tūkstošus latu, līdzekļus projekta īstenošanai gūstot no ziedojumiem. Dodot 30 tūkstošus latu, baznīcas celtniecībā piedalīsies arī Latvijas evaņģēliski luteriskā Baznīca.

Gaujienas baznīcas atjaunošanas projekts uzsākts pēc draudzes un novadnieku iniciatīvas. Īstenot viņu lūgumu ir apņēmies bijušais Nacionālo bruņoto spēku komandieris viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots, kuru Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags pērn apstiprināja par Gaujienas draudzes baznīcas atjaunošanas projekta goda prezidentu. Projekta īstenošanā ir iesaistīts arī arhitekts Modris Ģelzis.

Jāuzsver, ka Gaujienas baznīcas atjaunošanai ir bijusi interesanta priekšvēsture. Vēl padomju laikos, pagājušā gadsimta 80.gadu otrajā pusē, nopostīto baznīcu apņēmās atjaunot toreizējā kolhoza vadība. Lai apņemšanos īstenotu, "perestroikas" sākumposmā baznīcas celšanu ieplānoja kompleksā ar vairākām citām sabiedriskām celtnēm, bet diemžēl tālāk par pamatu likšanu netika.

Tomēr pazīstamā arhitekta Modra Ģelža toreiz izstrādāto projektu īstenos mūsdienās. "Tagad uzcelt visu reiz plānoto kompleksu būtu ļoti dārgi, tāpēc stāsts ir tikai par baznīcu – projekts joprojām ir derīgs un nav novecojis. Baznīca iecerēta nedz pilnīgi moderna, nedz klasiska – tāda pa vidu. To varēs izmantot arī dažādiem kultūras pasākumiem. Domāju, ka mums izdosies," uzsver viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots.

Baznīcas Gaujienā bijušas kopš 1238.gada, taču dažādos karos nopostītas. Līdz šim pēdējo 700 cilvēkiem paredzētu baznīcu neogotikas stilā no kaltiem akmeņiem uzcēla 1892.gadā, kuru Otrā pasaules kara laikā uzspridzināja Vācijas armija.

Preses un citu masu informācijas līdzekļu pārstāvju ievērībai!

Aicinām jūs pirmdien, 9.aprīlī, plkst.14 piedalīties dievkalpojumā un līgumu parakstīšanas ceremonijā, kas notiks Alūksnes rajona Gaujienas ģimnāzijā.

Plašāku informāciju par Gaujienas baznīcas atjaunošanas projektu var uzzināt, sazinoties ar projekta vadītāju Valiju Einbergu pa tālruni 26513648, Gaujienas draudzes mācītāju, prāvestu Ziedoni Kārli Vārtu pa tālruni 29223469, Gaujienas evaņģēliski luteriskās draudzes priekšnieci Ilvu Harkinu pa tālruni 29484993 un Gaujienas pagasta padomes sekretāri Inesi Lukjanoviču pa tālruni 64381158.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Gaujienas baznīca;
Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv