Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Ārlietas

Parakstīs Politisko deklarāciju par Latvijas un Francijas stratēģisko partnerību

Publicēts 2008-05-22 18:54:24

Samazināt palielināt tekstu

Latvijas un Francijas Ārlietu ministriju sadarbības un konsultāciju rezultātā parakstīšanai ir sagatavota Politiskā deklarācija par Latvijas un Francijas stratēģisko partnerību, kas kalpos kā pamats Latvijas un Francijas attiecību tālākai padziļināšanai.

Abu valstu divpusējā sadarbība šobrīd balstās uz 1993. gadā parakstīto Saprašanās, draudzības un sadarbības līgumu starp Latvijas Republiku un Francijas Republiku.

Jaunizstrādātā Politiskā deklarācija ietver abu valstu politiskā dialoga padziļināšanas iespējas, paredzot regulāru ikgadējo konsultāciju iespējas. Tā nosaka Latvijas un Francijas sadarbības paplašināšanu arī tādās jomās kā sadarbība ekonomikā, iekšējās un ārējās drošības, kultūras un zinātnes, kā arī bērnu tiesību aizsardzības un jaunatnes politikas jautājumos.

"Latvijas un Francijas vēsturiski draudzīgajām attiecībām papildus sadarbības iespējas nodrošināja Latvijas integrācija NATO un Eiropas Savienībā, ar šo politisko deklarāciju vēlamies veicināt arvien jaunus divpusējos un daudzpusējos kontaktus," norāda ārlietu ministrs Māris Riekstiņš.

Balstoties uz šo Politisko deklarāciju, tuvākajā laikā ar Francijas pusi tiks saskaņots Rīcības plāns konkrētu sadarbības projektu īstenošanai.

Politisko deklarāciju parakstīs Latvijas Republikas Ministru Prezidents Ivars Godmanis un Francijas premjerministrs Fransuā Fijons (François Fillon) Francijas premjera vizītes laikā Rīgā 23.maijā . Francijas premjerministrs apmeklē Latviju un vairākas citas ES dalībvalstis, lai pārrunātu Francijas prioritātes tās Eiropas Savienības prezidentūras laikā, kura sāksies šī gada 1.jūlijā.

www.am.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv