Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Parakstu vākšana par grozījumiem Satversmē notiks no 11.maija līdz 9.jūnijam

Publicēts 2011-04-12 12:02:48

Samazināt palielināt tekstu

11.04.2011.

Rīga, 11.aprīlis: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) šodien izsludināja parakstu vākšanu likumprojekta „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” ierosināšanai. Parakstu vākšana notiks no šā gada 11.maija līdz 9.jūnijam.

Saskaņā ar likumu „Par tautas nobalsošanu un likumu ierosināšanu” parakstu vākšanas vietas Latvijā noteiks pašvaldības. Parakstu vākšanas vietas iekārtojamas katrā republikas pilsētā vai novadā ar tādu aprēķinu, lai uz 10 000 vēlētāju būtu vismaz viena parakstu vākšanas vieta.

Piedalīties parakstu vākšanā varēs balsstiesīgie Latvijas pilsoņi, kuri parakstīšanās brīdī būs sasnieguši vismaz 18 gadu vecumu. Lai piedalītos parakstu vākšanā, vēlētājam nepieciešama derīga Latvijas pilsoņa pase.  

Likumprojekts „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē” tiks iesniegts Saeimā, ja to atbalstīs ne mazāk kā viena desmitā daļa no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 153 232 vēlētāji. Ja Saeima vēlētāju iesniegto Satversmes grozījumu projektu pieņems bez satura labojumiem, tas stāsies spēkā. Ja Saeima to noraidīs vai grozīs, būs jārīko tautas nobalsošana.

Parakstu vākšana bija jāizsludina, jo CVK šā gada 29.martā tika iesniegts vairāk nekā 10 000 vēlētāju parakstīts likumprojekts „Grozījumi Latvijas Republikas Satversmē”. Apkopojot un pārbaudot iesniegtos parakstus, CVK konstatēja, ka par Satversmes grozījumu ierosināšanu ir parakstījušies 10140 balsstiesīgi pilsoņi. Vienlaikus par nelīdzskaitāmiem CVK atzina 52 personu parakstus. 44 paraksti nebija līdzskaitāmi, jo vēlētāji bija parakstījušies divas reizes, septiņos gadījumos parakstītāji nebija identificējami Iedzīvotāju reģistrā, bet vienā gadījumā parakstītājam nebija balsstiesību.

Parakstu vākšanai nodotais likumprojekts paredz grozīt Satversmes 112.pantu, papildinot to ar nosacījumu, ka „valsts nodrošina iespēju bez maksas iegūt pamatizglītību un vidējo izglītību valsts valodā”, kā arī ierosina pārejas noteikumu, nosakot, ka „ar 2012.gada 1.septembri visās valsts un pašvaldību izglītības iestādēs, sākot ar pirmo klasi, mācības notiek valsts valodā”.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Centrālā vēlēšanu komisija (CVK);
Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv