Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Informācijas tehnoloģijas, internets un telekomunikācijas, TV

Pareizi veikta pāreja no analogās uz digitālo televīziju, nodrošinās jaunu pakalpojumu attīstību Latvijā

Publicēts 2007-05-14 19:02:13

Samazināt palielināt tekstu

Esošā situācija digitālās televīzijas projekta realizācijas attīstībā, privāti izveidotās AS "TV Latvija" iniciatīva, kā arī Lattelekom nesenā interaktīvās digitālās TV nodrošināšana, norāda uz būtisku jauna etapa sākšanos pārejot - no analogās uz digitālo TV Latvijā (ES direktīva paredz digitālās TV ieviešanu Eiropā līdz 2012. gadam). Šādā situācijā satelītoperatoriem ir īpašas priekšrocības, piedāvājot ne tikai labākos TV kanālus, bet arī izcilu attēla kvalitāti, jo satelīttelevīzija ir galvenais HDTV virzītājspēks.

Eiropas vadošā satelīta operatora SES SIRIUS vadītājs Pers Normens (Per Normen) Eiropas Satelītu Operatoru Asociācijas (ESOA) padomes loceklis: "Ja pārēja no analogās uz digitālo TV ir veikta pareizi, tad tiek nodrošinātas jaunas pakalpojumu attīstības iespējas". P.Normens ir gandarīts, ka digitālās televīzijas ieviešanas process, tāpat kā HDTV (High Definition Television) kļūst par sabiedrības dienas kārtības jautājumu arī Latvijā. Īpaši pēc 4. decembra, kad Rīgā norisinājās starptautiska konference- "Digital Switchover in the EU" par pāreju no analogās uz digitālo TV, kad Latvijā ieradās speciālisti un juristi no trim Baltijas valstīm, runāja par tehnoloģiju iespējām jauno ES valstu kontekstā. Konferencē īpaši tika uzsvērts, ka pāreju no analogās uz digitālo apraidi regulē Eiropas Savienības Elektroniskās komunikācijas reglamentējošie pamatnoteikumi, kas skaidri nosaka vienlīdzības un tehnoloģiskās neitralitātes principu ar mērķi nodrošināt vienlīdzīgus konkurences apstākļus visiem tirgus operatoriem, lai digitālās televīzijas ieviešanas procesā nenotiktu pretlikumiskas darbības.

Eiropas Komisija ir konstatējusi nelegālu virszemes tīklu Austrijā un Vācijas apgabalā Brandenburgā un turpina izmeklēt nelikumīgi realizētas ieviešanas metodes arī citas ES dalībvalstis.

Kā uzskata ESOA ģenerālsekretāre Aarti Hola: "EK pievērš īpašu uzmanību Baltijas valstīm, jo vienlīdzīgas iespējas visiem digitālo tehnoloģiju nodrošinātājiem būtu ieguvums ne tikai patērētājiem, bet arī valstij no konkurences viedokļa, kas ir būtisks ekonomikas virzītājs. Ja valdība tērē līdzekļus nodrošinot iedzīvotājiem digitālo TV, tad tai jāsubsidizē vienlīdzīga virszemes, kabeļu un satelīta aprīkošanu tās galapatērētājiem, nevis tērējot papildus finansējumu un uzlabojot tīklu, kura infrastruktūra jau ir izmantojama digitālai pārraidei."

Salīdzinoši Baltijas kontekstā, kad Latvijai līdz digitālās televīzijas ieviešanas procesam atvēlētais - koncepcijā noteiktas laiks ir sarucis līdz 4 gadiem, izšķirošs ir valdības lēmums, pareiza nostāja digitālās TV ieviešanas procesā.

Satelītoperators SES SIRIUS izrādīja iniciatīvu, nosūtot Satiksmes Ministram Aināram Šleseram (SM) vēstuli ar lūgumu- iekļaut to plānotajā darba grupā, par kuras veidošanu ministrija paziņoja š.g. janvārī, ar mērķi, lai apskatītu labāko iespējamo risinājumu digitālās televīzijas ieviešanas principu īstenošanā Latvijā. No SM tika saņemts oficiāls ziņojums par SES SIRIUS iekļaušanu darba grupā, pamatojoties uz SES SIRIUS pieredzi satelīta interneta pieejamības nodrošināšanai citās Eiropas valstīs.

Par SIA SIRIUS Satellite Services Latvija
SIA SIRIUS satelīta sistēma Latvija darbojas Zviedrijas kompānija SES SIRIUS AB vadībā, kuras digitālās TV satelītu bāzes stacija un teleporta stacija Rīgā darbojas jau no 2002. gada marta.

Teleporta stacija savieno ciparu televīzijas un radio signālus ar SIRIUS satelītu sistēmu, kas nodrošina jebkurai Baltijas televīzijas kompānijai iespēju pārraidīt programmas caur satelītu arī aiz reģiona robežām, un tās var saņemt visā Eiropā.

SES SIRIUS AB pieder un darbojas divi satelīti SIRIUS satelītu sistēmā (SIRIUS 2 un 3). SIRIUS ir vadošā satelītu sistēma Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs, centrālās un austrumu Eiropas valstīs un šajā reģionā piedāvā izdevīgus risinājumus TV un radio kanālu, kā arī platjoslas pakalpojumu pārraidīšanai. SIRIUS satelīti atrodas 5° Austrumu orbitālajā pozīcijā un piedāvā uzticamas komunikācijas saites visā Eiropā.

25% SES SIRIUS AB pieder Zviedrijas Kosmosa Korporācijai un 75% - SES ASTRA, kas ir viens no pasaules vadošajiem satelīta operatoriem.

SIA SIRIUS Satellite Services piedāvā dažādus televīzijas un radio pārraides pakalpojumus, kā arī Interneta pakalpojumus. Jau šobrīd satelīta ciparu pārraide aptver visu Baltijas valstu teritoriju — tikai Latvijā vien apmēram 100 tūkstoši mājsaimniecību izvēlējušās satelīttelevīzijas translācijas.

Tāpat arī liela daļa Latvijas un Baltijas televīzijas kanālu ir pārgājuši uz satelītpārraides formātu caur SIRIUS.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: SIA SIRIUS Satellite Services Latvija; Digitālā televīzija;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv