Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Māksla, kultūra, literatūra, izstādes un izklaide

Pāvila draudzes korim 118, jaunajam kora diriģentam 18

Publicēts 2008-04-15 22:55:30

Samazināt palielināt tekstu

Šogad Liepājas baptistu Pāvila raudzes koris atzīmēs savu 118.gadadienu. Kopš šī gada aprīļa korim ir jauns diriģents - Kristaps Cukurs, kuram pašam pavisam nesen palika 18 gadi.

Pirmā plašākā uzstāšanās jaunā diriģenta vadībā būs kora dzimšanas dienai veltītajā koncertā - 20.aprīlī.

Koris dibināts 19.gadsimtā

Draudzes kora aizsākumi ir meklējami jau 19.gs. 80 gados, kad iznāca pirmā latviešu baptistu dziesmu grāmata. Tā bija bez notīm un dziesmas tika dziedātas vienbalsīgi. "Tajos laikos dziedāšanu vadīja priekšdziedātājs," stāsta Pāvila draudzes vecajs Egils Deksnis, "tas bija kāds no draudzes locekļiem, ar spēcīgu balsi. Ritms netika ievērots, bet notika gara vilkšana." Tajā pat laikā Latvijā parādījās kori, kuri sāka apgūt vairākbalsīgu un ritmisku dziedāšanu. Kora dalībnieku vidū radās pirmās domstarpības dziedāšanas dēļ – lēnās un garās dziedāšanas piekritēji vēlējās dziedot izbaudīt relaksāciju pēc nogurdinošās darba nedēļas un nepiekrita jaunmodīgajai – ritmiskajai un aktīvajai dziedāšanai, kuru vēlējās ieviest daļa koristu.

Korim ar stāžu jauns diriģents

Šogad Liepājas baptistu Pāvila draudzes kora gadadiena ir īpaša. Kopš janvāra beigās bērna kopšanas atvaļinājumā devusies kora diriģente Ilze Balode un arī kora diriģentei Aijai Pusaudzei drīz dzims bērniņš, viņu vietā uz laiku pie diriģenta zižļa ķēries 18 gadus jaunais Kristaps Cukurs. "Pāvila draudzes koris ir ļoti pretimnākošs un saprotošs pret jauniem diriģentiem un viņu iecerēm," stāsta Ilze Balode. "To esmu izjutusi gan pret sevi, gan tagad redzu attieksmē pret Kristapu, kurš savas muzikālās un radošas idejas var izmēģināt mūsu korī. Vēlos pateikties koristiem par to, ar kādu atbildības sajūtu viņi izpilda to, ko uzsākuši. Korim dzimšanas dienā gribu novēlēt, lai arī turpmāk katrs mēģinājums un dievkalpojums ir NOTIKUMS, kurš sākas ar MĪLESTĪBU!"

Dzirdot jautājumu par pieredzi, jaunais diriģents smaidot saka: "Vārdu salikums "pieredzes bagāts" man asociējas ar kādu vecumā pēc 50, kurš dzīvē daudz pieredzējis. Ceru, ka arī man vecums nenāks viens, bet paņems līdzi labo draugu pieredzi. Esmu diriģējis Ciānas draudzes kori un Ciānas draudzes jauniešu kori, zināma pieredze uzkrāta arī darbā ar Liepājas mūzikas skolas jaukto kori "Mare", bet vispatīkamākie brīži ir strādājot ar jaukto kori "Laiks". Jaunais mākslinieks pie diriģēšanas ir ķēries jau no 16 gadu vecuma. Pašlaik Kristaps mācās Emīla Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā, II.kursā, diriģēšanas nodaļā. Pavisam nesen - 12. un 13. martā norisinājās Pirmais Emiļa Melngaiļa Latvijas mūzikas vidusskolu jauno kordiriģentu konkurss, kurā K.Cukurs ieguva skatītāju simpātijas balvu un iekļuva konkursa otrajā kārtā.

Kora gadadienas koncerts notiks 20.aprīlī Liepājas baptistu Pāvila draudzes baznīcā, Kuršu ielā 19, svētdienas dievkalpojuma laikā. Programmā paredzētas tādas liepājniekiem tuvas dziesmas kā Em.Melngailis "Dievs ir mans gans" un A.Eniņš "Mūsu Tevs debesīs". Svētrunu sacīs liepājniekiem pazīstamais Pēteris Tervits, tagad – Priekules baptistu draudzes sludinātājs.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv