Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Pēc Kampara iniciatīvas Ekonomikas ministrijā ievieš otrreiz pārstrādājamā papīra savākšanu Līgatnes papīrfabrikas vajadzībām

Publicēts 2009-10-30 17:26:59

Samazināt palielināt tekstu

28.10.2009

Pēc ekonomikas ministra Arta Kampara (JL) iniciatīvas Ekonomikas ministrijā ieviesta otrreiz pārstrādājamā papīra savākšana. Ministrijas telpās izvietoti Līgatnes papīrfabrikas kartona konteineri, kuros tiks uzkrāti otrreizējai pārstrādei paredzētie papīra izstrādājumi.

„Pagājušajā nedēļā, viesojoties Līgatnes papīrfabrikā, saņēmu kartona konteinerus otrreizējai pārstrādei paredzēto papīra izstrādājumu uzkrāšanai. Pēc manas iniciatīvas šie konteineri ir izvietoti ministrijas telpās. Ceru, ka ministrijas darbinieki būs atsaucīgi un  izmešanai paredzētos papīrus liks šajos speciālajos  konteineros,”  informēja ministrs.

A.Kampars atzina, ka pašlaik konteineri izvietoti tikai daļā ministrijas telpu – ja darbinieku atsaucība būs liela, tad Līgatnes papīrfabrikas pārstāvji gatavi nodrošināt regulāru papīra izstrādājumu savākšanu un jaunu konteineru piegādi.

„Neskatoties uz mūsdienu modernajām tehnoloģijām, valsts pārvaldē joprojām tiek radīts ļoti daudz papīru atkritumu un tā ir liela vides problēma. Lai sniegtu arī savu artavu vides problēmu risināšanā un mazinātu apritē esošā papīra daudzumu, mēs ministrijā jau esam ieviesuši praksi – bez vajadzības lieki nedrukāt laukā dokumentus. Savukārt dokumentu melnrakstiem izmantojam jau vienreiz apdrukāta papīra tīro pusi. Tagad esam raduši videi draudzīgu risinājumu arī no abām pusēm apdrukātam papīram un atbalstam vietējo ražotāju,” gandarījumu pauda ministrs.

Pašlaik Līgatnes papīrfabrika ir vienīgā Latvijā strādājošā papīra ražotne. Tā ir Līgatnes novada lielākais uzņēmums. Līgatnes papīrfabrika līdz 80-85% no saražotās produkcijas eksportē. Līgatnes papīrfabrika orientējas uz produkcijas ražošanu ar lielāku pievienoto vērtību, uz nišas produktu ražošanu un videi draudzīgu tehnoloģiju izmantošanu.

www.em.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv