Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Apdrošināšana

Pēc sniegotām dienām apdrošināšanas pieteikumu skaits nozīmīgi pieaudzis

Publicēts 2008-04-03 10:52:48

Samazināt palielināt tekstu

Par 20 – 30% pieaudzis KASKO un OCTA apdrošināšanas pieteikumu skaits pēc pagājušās nedēļas vidū pieredzētā sniega puteņa.

Kā jau pierasts, strauja laika apstākļu pasliktināšanas, vai tās būtu lietus gāzes, vai sniega putenis, kļūst par iemeslu pieaugošam ceļu satiksmes negadījumu skaitam. Pagājušajā nedēļā, negaidot uzkritušais sniegs, bija tam spilgts piemērs.

Negadījumu skaits palielinās laika apstākļu ietekmē un šajā gadījumā liela nozīme ir tam, vai automašīna ir apdrošināta, jo nevaram paredzēt ne savu, ne citu autovadītāju braukšanas stilu sliktos laika apstākļos.

Jeļena Alfejeva, AAS "BTA" viceprezidente: "Divas dienas ilgušais sniega putenis izraisīja haosu uz Latvijas ceļiem, kā rezultātā notika vairākas autoavārijas. Tādas situācijas parasti gadās ar pirmo sniegu, kad auto vadītāji tam nav gatavi, taču šoreiz nebijām gaidījuši tik iespaidīgu cīruļputeni. Tie, kuri bija apdrošinājuši savu spēkratus, varēja paļauties uz apdrošinātājiem un saņemt līdzekļus auto remontam, tādējādi izvairoties no neparedzētajiem izdevumiem."

Šajās dienās ir saņemti arī interesanti apdrošināšanas pieteikumi, piemēram, īpašnieks savu automašīnu bija atstājis noparkotu, taču, kad atgriezās, konstatēja, ka transportlīdzeklis ir ielūzis ledū, kas slēpās zem sniega kārtas.... Autovadītājs pats kalis vaļā ledu, lai atbrīvotu savu braucamo. Šajā gadījumā zaudējumi bija 5000 latu apmērā.

Kopumā pēc pagājušās ziemas varam secināt, ka lielākoties pieteiktie negadījumi bijuši sīkas autoavārijas, kad apledojumu dēļ uz ceļiem cilvēki nav spējuši laicīgi nobremzēt un apstādināt savas automašīnas, nav saglabājuši pienācīgu distanci no priekšā braucošās automašīnas un iebraukuši tās aizmugurē. Šādi gadījumi ziemas laikā ir ļoti bieži, aptuveni 65 – 70% no visiem.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: BTA, AAS; KASKO; OCTA;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2022 PRCentrs.Lv