Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Medicīna un Sociālā aprūpe

Pēdējos 5 gados uz pusi palielināts finansējums sociālās aprūpes pakalpojumiem

Publicēts 2007-03-02 16:48:43

Samazināt palielināt tekstu

Labklājības ministrija (LM) informē, ka pēdējo piecu gadu laikā finansējums sociālajai aprūpei valstī ir palielinājies uz pusi - no 11,7 miljoniem latu 2002.gadā līdz 22,4 miljoniem latu 2007.gadā.

90% no visiem sociālajai aprūpei piešķirtajiem līdzekļiem tiek atvēlēti sociālo aprūpes centru finansēšanai. 2007.gadā 33 LM pārraudzībā esošajiem sociālās aprūpes centriem vien ir atvēlēti 20,3 miljoni latu.

Piešķirot valsts finansējumu, tas prioritāri tiek no valsts puses atvēlēts neatliekamo pasākumu veikšanai, kā piemēram, ugunsdrošības signalizācijas uzstādīšana, apkures sistēmu rekonstrukcija un dzīvojamo telpu remontiem, lai nodrošinātu aprūpes centros dzīvojošajiem cilvēkiem pēc iespējas labākus sadzīves apstākļus.

Vienlaikus LM dod līdzekļus arī alternatīvo pakalpojumu attīstībai. Lai gan alternatīvo pakalpojumu ir pašvaldību funkcija, LM piedalās ar finansējumu gan infrastruktūras izveidei (pusceļa mājas, grupu dzīvokļi un mājas), gan sedzot daļu uzturēšanās izmaksu tiem cilvēkiem, kas pāriet uz grupu mājām un dzīvokļiem no ilgstošās sociālās aprūpes iestādēm.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Sociālā aprūpe;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv