Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Valsts iestādes un politika

Piedāvā atvērt VID iecirkni Centrāltirgū

Publicēts 2009-07-05 13:41:19

Samazināt palielināt tekstu

03.07.2009

Lai palīdzētu Valsts ieņēmumu dienestam (VID) īstenot likumā uzticētās kontrolējošās funkcijas Centrāltirgus teritorijā, RP AS Rīgas Centrāltirgus ir gatavs piedāvāt VID telpas, iecirkņa izveidošanai tirgus teritorijā. Līdzīgas sadarbības rezultātā Centrāltirgū jau darbojas Pašvaldības policijas iecirknis. 

RP AS Rīgas Centrāltirgus valdes priekšsēdētājs Edvīns Vējš: „Centrāltirgus teritorijā komercdarbību veic vairāki tūkstoši mazo un vidējo uzņēmumu, un līdz ar to vienuviet ir novērojama viena no lielākajām tirdzniecības uzņēmumu koncentrācijām valstī. Tāpēc VID darbiniekiem varētu būt lietderīgi atrasties tiešā uzņēmumu tuvumā, sniedzot konsultācijas uzņēmējiem dažādu neskaidrību gadījumā, kā arī ikdienā īstenojot savas kontrolējošās funkcijas.”

RP AS Rīgas Centrāltirgus vienmēr ir izrādījis pretimnākšanu VID darbiniekiem un labprāt ir gatavs iepazīties ar konstruktīviem priekšlikumiem no VID puses par to kā uzņēmums varētu palīdzēt šai valsts institūcijai pildīt tai uzticētos pienākumus. RP AS Rīgas Centrāltirgus regulāri – ik mēnesi VID iesniedz arī informāciju par uzņēmumiem, kas veic uzņēmējdarbību Centrāltirgū. Tāpat RP AS Rīgas Centrāltirgus savu iespēju robežās organizē papildinošo uzraudzību un kontroli.

Līdz šim VID par savu darbību rezultātiem RP AS Rīgas Centrāltirgu neinformēja atsaucoties uz likuma Par nodokļiem un nodevām 22. panta nosacījumiem, kas aizliedz izpaust informāciju par nodokļu maksātājiem, kura nodokļu administrācijas ierēdņiem kļuvusi zināma, pildot dienesta pienākumus. Līdz ar to ir grūti spriest par to, kuru zemnieku saimniecību vai privāto uzņēmumu darbībās VID savu akciju laikā ir konstatējis pārkāpumus.

Jāuzsver, ka RP AS Rīgas Centrāltirgus savā teritorijā ir nodrošinājusi visus nepieciešamos priekšnosacījumus, lai tirgotājiem būtu iespējams strādāt atbilstoši likuma prasībām. Tajā skaitā tirgus teritorijā darbojas gan svaru noma, gan arī sanitāri veterinārā laboratorija, kuras darbinieki tirgotājiem sniedz nepieciešamās konsultācijas sanitāri veterināro prasību jomā. 

Rīgas Centrāltirgus dibināts 1930. gada 2. novembrī, bet kā Rīgas pašvaldības akciju sabiedrība darbojas kopš 1995. gada. Vienīgais uzņēmuma īpašnieks ir Rīgas dome.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv