Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Lauksaimniecība

Piena nozares stabilizācijai – papildu 2,5 miljoni latu

Publicēts 2008-04-23 10:27:06

Samazināt palielināt tekstu

22.04.2008

Šodien lauksaimnieku organizāciju pārstāvji tika informēti, ka Zemkopības ministrija radusi iespēju 2,5 miljonu latu papildu finansējumam šī brīža situācijas stabilizēšanai piena nozarē. Zemkopības ministrijas speciālisti lauksaimniekiem piedāvāja vairākus variantus atkarībā no saimniecību izmēra un govju produktivitātes par atbalsta apjomu ganāmpulka uzturēšanai. Savukārt lauksaimnieku organizāciju pārstāvji tuvāko dienu laikā izvērtēs ministrijas speciālistu priekšlikumus un informēs, kuri atbalsta kritēriji šobrīd ir visoptimālākie. Jau šobrīd govju īpašnieki saņem valsts atbalstu ciltsdarbam piena lopkopībā – par piena govju pārraudzību un piena govju uzņemšanu ciltsgrāmatā.

Savukārt zemkopības ministrs Mārtiņš Roze pievienojas zemnieku organizācijām, kuras aicina piensaimniekus pārdot savu produkciju tiešajā tirdzniecībā un pircējus protestēt pret piena nesamērīgo dārdzību veikalā un iegādāties to tieši no lauku saimniecībām.

"Tas ir viens no risinājumiem, kā zemnieks var savu produkciju realizēt par saprātīgu cenu – izplatīt savu produkciju tiešajā tirdzniecībā, pārdot tirgū vai nelielos, īslaicīgos pārdošanas punktos," norāda zemkopības ministrs.

Tomēr viņš atgādina, ka šādu tirdzniecību regulē Ministru kabineta noteikumi Nr. 875 "Higiēnas un obligātās nekaitīguma prasības govs svaigpiena apritei nelielā apjomā", kas nosaka higiēnas un obligātās nekaitīguma prasības govs svaigpiena apritei nelielā apjomā. Tajos noteikts piena apjoms, kāds tiek uzskatīts par nelielu daudzumu, prasības piena kvalitātei un nekaitīgumam, kā arī parauga noņemšanai, kā arī prasības neliela daudzuma piena ieguvei, pirmapstrādei, uzglabāšanai un tiešai piegādei galapatērētājam vai mazumtirdzniecībai.

"Tiem zemniekiem, kuri ražo kvalitatīvu produkciju šeit problēmām noteikti nevajadzētu būt. Tomēr ikvienu piensaimnieku, kurš iesaistīsies tiešajā tirdzniecībā, aicinu ievērot noteikumus, īpaši tas attiecas uz tiem, kuri šo situāciju un aicinājumu varētu gribēt izmantot, lai realizētu nekvalitatīvu un patērēšanai nepiemērotu produkciju," uzsver Mārtiņš Roze.

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Mārtiņš Roze;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2020 PRCentrs.Lv