Vortāla darbība pārtraukta uz nenoteiktu laiku. Jaunas preses relīzes publicētas netiks.

Enerģētika

Pieņemti grozījumi noteikumos par valsts atbalsta piešķiršanu biodegvielas ražošanai

Publicēts 2007-05-08 22:26:42

Samazināt palielināt tekstu

Valdība šodien akceptēja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta (MK) noteikumos "Kārtība, kādā piešķir valsts atbalstu ikgadējā minimāli nepieciešamā biodegvielas daudzuma ražošanai un nosaka finansiāli atbalstāmās kvotas biodegvielai".

Katru gadu finansiāli atbalstāmā kvota biodegvielai tiek noteikta atbilstoši biodegvielas procentuālajam daudzumam, kas noteikts direktīvā par biodegvielas un citu atjaunojamo veidu degvielas izmantošanu transportā. Direktīvā norādīts, ka dalībvalstīm jānodrošina nosacījumi par bioloģiskas izcelsmes degvielas izmantošanu transportā, veidojot 2 % no degvielas patēriņa 2005.gadā līdz 5,75 % 2010.gadā.

Normatīvajā aktā noteikts, ka 2007.gadā finansiāli atbalstāmās kvotas apjoms bioetanolam ir 21 518 987 litri un biodīzeļdegvielai – 25 miljoni litri. Tiešais atbalsts 2007.gada pirmajā pusgadā ir 190 latu par finansiāli atbalstāmās kvotas ietvaros saražotajiem 1000 litriem biodīzeļdegvielas, savukārt 230 latu par finansiāli atbalstāmās kvotas ietvaros saražotajiem 1000 litriem bioetanola, kas izteikts absolūtajā alkoholā.

Kā iepriekš ziņots, lai saņemtu 2007.gadā pieejamo finansiāli atbalstāmo kvotu, biodegvielas ražotāji līdz šā gada 1.martam ZM iesniedza dokumentus, kas apliecina, ka ražošanai nepieciešamās jaudas ir nodotas ekspluatācijā, saražotā biodegviela atbilst noteiktām kvalitātes prasībām un biodegvielas ražošanai tiek izmantots rapsis vai graudi. Tāpat ražotājiem ar iesniegumu jāapliecina, ka uzņēmumam nav nodokļu parādu, kā arī uzņēmums nesaņem atbalstu biodegvielas ražošanai citā Eiropas Savienības dalībvalstī.

Šādu iesniegumu līdz norādītajam termiņam Zemkopības ministrija saņēma no pieciem biodegvielas ražotājiem, proti, SIA "Jaunpagasts Plus", SIA "Delta Rīga", LPKS "Latraps", akciju sabiedrība "Baltic Holding Company" un SIA "Mežrozīte". Tomēr uzņēmuma "Mežrozīte" iesniegums tiks noraidīts, jo iepriekšējā gadā uzņēmums saražojis mazāk par 70% no tam piešķirtās finansiāli atbalstāmās kvotas, un līdz ar to saskaņā ar normatīvo aktu tam nevar piešķirt finansiāli atbalstāmās kvotas palielinājumu.

Ņemot vērā to, ka biodīzeļdegvielas ražošanas kvotas pieprasījums pārsniedz pieejamo finansiāli atbalstāmo kvotu, ir veikts proporcionālais samazinājums, atbilstoši finansiāli atbalstāmās kvotas pieprasījumam.

www.zm.gov.lv

Preses relīzes iesniedzēja kontaktinformācija šobrīd nav pieejama.

Atslēgvārdi: Biodegviela;

Saistītās relīzes

Copyright © 2007-2019 PRCentrs.Lv